26 січня відбулася спеціальна сесія Комітету Європейського Парламенту у закордонних справах у зв’язку зі здійсненням 24 січня терористичного обстрілу проросійськими бойовиками Маріуполя, що призвело до численних жертв серед мирного населення.
Участь у засіданні взяв Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, який детально поінформував європарламентарів про розвиток ситуації у східній Україні, злочини, які вчинюються проти мирного населення проросійськими бойовиками та роль російської сторони у цих подіях.
«Український народ переживає непомірні страждання через агресивну та експансіоністську політику Росії. Російські ракети продовжують приносити смерті в українські сім’ї. Тисячі людей втрачають свої домівки та переживають непоправний біль,» - підкреслив Костянтин Єлісєєв.
Зі свого боку, депутати Європейського Парламенту висловили співчуття сім’ям загиблих та поранених та рішуче засудили терористичну атаку проти мирних українських громадян, здійснення якої було б неможливим без постачань російського новітнього озброєння та надання Росією постійної підтримки бойовикам. Члени Європейського Парламенту наголосили на необхідності якнайшвидшого притягнення до відповідальності винних за вчинення цього злочину.
Парламентарі закликали Європейський Союз здійснити рішучі кроки як для надання додаткової допомоги Україні, так і для посилення тиску на Росію, зокрема шляхом ухвалення додаткових санкцій. Наголошено на необхідності переходу від заяв до політики рішучих дій.
«Майбутнє надзвичайне засідання Ради ЄС у закордонних справах – це можливість для надання Росії сильного сигналу з боку ЄС,» - підкреслив А.Плєнковіч, Голова Делегації ЄП до Комітету парламентської асоціації.
Під час дебати євродепутатами засуджено політику російської сторони, яка заперечує свою причетність до ескалації ситуації в Україні, що підриває мирний процес. Підкреслено, що така поведінка російської сторони має бути належним чином оцінена Європейським Союзом, зокрема, у контексті майбутнього надзвичайного засідання Ради ЄС у закордонних справах.
«Нам потрібно переходити від політики санкцій до повного бойкоту Росії, що має включати й спортивну сферу, - підкреслив Співголова групи друзів Європейської України П. Ауштрявічус, - ми маємо застосовувати до Росії принцип «більше за більше»
Дискусія в черговий раз засвідчила безкомпромісну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України провідними політичними силами Європейського Союзу, а також їхню солідарність з українським народом перед лицем російської агресії.
Проведення Комітетом окремої сесії щодо загострення ситуації в Україні відбулося у відповідь на звернення української сторони.