3 лютого в Європейському Парламенті відбулося засідання неформальної групи «Друзі Європейської України», яка була створена 10 грудня 2014 р.
Євродепутати детально обговорили план роботи групи на 2015 рік, зокрема, здійснення найближчим часом візиту в Україну, включаючи східні області для ознайомлення із ситуацією на місці, проведення парламентських слухань щодо ситуації в Криму з огляду на наближення першої річниці незаконної анексії півострова Росією, а також проведення на постійній основі парламентських слухань щодо порушень прав людини, спричинених російською агресією. Підкреслено, що запланований візит Голови Верховної Ради України В.Б.Гройсмана до Брюсселя, а також проведення першого засідання Комітету парламентської асоціації нададуть додаткового імпульсу подальшому зміцненню парламентському виміру партнерства між ЄС та Україною.
Домовлено також про координацію зусиль між Представництвом та групою друзів щодо надання практичної допомоги українським дітям, які зазнають страждань в результаті триваючої російської агресії. «Найбільш вразливою групою у нинішній ситуації є українські діти, - підкреслив Петрас Ауштрявічіус, - нам потрібно докласти зусиль для підтримки та розширення існуючих програм обміну для запрошення додаткової кількості українських дітей до країн ЄС, надати їм можливість провести певний час в європейських сім’ях та забути пережиті біди».
Членами групи узгоджено також низку практичних кроків, реалізація яких запланована уже найближчими днями для здійснення додаткового тиску з боку Європейського Парламенту на російську сторону з метою сприяння звільненню українського пілота та народного депутата України Надії Савченко.
Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв детально поінформував євродепутатів про розвиток ситуації на Донбасі та про зрив консультацій Тристоронньої контактної групи, які пройшли у Мінську 31 січня, через деструктивну позицію представників незаконних збройних формувань, які прагнуть переглянути існуючі домовленості. При цьому Костянтин Єлісєєв наголосив на відданості України мирному розв’язанню ситуації на Донбасі, основою чого має стати повне та безумовне виконання Мінських домовленостей, насамперед, російською стороною.