На зустрічі в Мінську в середу президенти України, Росії, Німеччини та Франції намагатимуться вирішити конфлікт на сході України. Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв розповів кореспонденту Євроньюз Наталі Річардсон-Вікуліній, чого очікувати від саміту. Він також прокоментував ракетний обстріл Краматорська у вівторок:
Костянтин Єлісєєв:
Це глибоке засудження того, що відбулося. Адже жертвами цього обстрілу стали мирні громадяни. Таким чином кількість жертв серед мирного населення протягом останнього тижня наближається десь до близько 300 осіб. Це дуже негативний сигнал напередодні важливих дипломатичних зусиль з метою припинення кровопролиття.
Євроньюз:
У середу має відбутися дуже важлива мінська зустріч. Але багато політиків у Євросоюзі й в Україні кажуть, що це мало не останній шанс.
Костянтин Єлісєєв:
Звичайно, не слід очікувати, що все буде одномоментно вирішено. Але принаймні перша фаза, принаймні припинити кровопролиття, припинити вогонь, особливо з боку терористів, які підтримуються Російською Федерацією, – це надважливо. І вже після того, як буде припинено вогонь, можна говорити й дипломатично домовлятися про модус вівенді. І ми готові на будь-які компроміси. Не може бути компромісом тільки одна річ – це територіальна цілісність і незалежність української держави.
Євроньюз:
Чи бачите Ви якісь розбіжності в позиціях тут, у Євросоюзі? Чи бачите Ви проросійську позицію з боку деяких країн?
Костянтин Єлісєєв:
Сьогодні надважливо, власне, не тільки й не стільки, які санкції, якого типу буде застосовано щодо країни-агресора. Але дуже важливо зберегти єдність. І саме спроби Москви останнім часом було спрямовано на те, щоб цю єдність розбити. Другий виклик – це дійсно зберегти так звану трансатлантичну єдність. І саме з цього погляду ми розглядаємо буквально нещодавній візит канцлера ФРН до Вашингтона.
Євроньюз:
Які подальші кроки може зробити Євросоюз для підтримки України?
Костянтин Єлісєєв:
Станом на сьогодні Євросоюз ухвалив понад 20 різних заяв за останній рік. Але заяви – це добре, нам потрібні конкретні дії: надання на даному етапі принаймні військової допомоги, принаймні оборонної зброї.
Переглянути відео:
http://ua.euronews.com/2015/02/10/less-talk-and-more-action-ukraine-envoy-tells-eu/
Copyright © 2015 euronews