Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц започаткують спільну програму щодо підвищення інституційної спроможності Верховної Ради, покращення ефективності її роботи.
Під час зустрічі з паном М.Шульцем у Брюсселі з такою ініціативою виступив В.Гройсман, який ініціював започаткування спільного проекту Верховної Ради і Європарламенту, який би передбачав запровадження європейських стандартів парламентських процедур, організації роботи комітетів та фракцій.
В.Гройсман наголосив на важливості підвищення інституційної спроможності Верховної Ради, забезпечення прозорості й ефективності її роботи, а також на необхідності підвищення якості схвалюваних рішень. «Нам потрібно створювати сучасну культуру парламентаризму в Україні», - зазначив він.
«Ми переходимо до нових відносин між нашими парламентами», - сказав В.Гройсман під час брифінгу для журналістів по завершенні зустрічі.
Говорячи про взаємини України і країн ЄС, В.Гройсман заявив, що виклики Україні є й викликами Європі. «Це вимагає консолідації зусиль», - сказав В.Гройсман, наголосивши, що для нього є символічним те, що його перший офіційний візит у якості керівника Парламенту - це візит до Європи, в Брюссель.
Пан М.Шульц підтвердив, що Європейський Парламент виступає проти анексії Криму і військової агресії проти України. «Ми домовилися, що у цій ситуації зробимо усе можливе, що можуть зробити парламенти», - наголосив він.
Раніше, спілкуючись з журналістами після зустрічі з Президентом Комітету регіонів ЄС М.Марккулою, В.Гройсман зазначив, що зустрічі, які відбулися під час офіційного візиту Голови Верховної Ради України до Брюсселя, свідчать про те, що «наші друзі у Європейському Союзі розуміють реальний стан справ в Україні: і з точки зору військової агресії, і з точки зору усіх тих викликів, які є з боку Російської Федерації».
«Ми повинні бути єдині, оскільки для нас важливо, аби свобода, загальнодемократичні цінності і мир були непохитними у цивілізованому світі», - сказав він.