Ухвалення 12 березня Резолюції Європейського Парламенту щодо стану демократії в Росії стало ще одним виявом незаперечної підтримки України з боку провідних європейських політичних сил у її протистоянні з триваючою російською агресією, яка поставила під загрозу не лише суверенітет нашої держави, але й цінності та принципи Європейської спільноти.
Поряд із закликом Європейського Парламенту щодо необхідності проведення незалежного розслідування вбивства Бориса Нємцова, сподіваємося, що російська влада нарешті прислухається до позиції ЄС та вживе заходів для припинення пропагандистської кампанії, а також націоналістичної ейфорії, що розвивається навколо анексії Криму та ескалації війни на Донбасі.
Прикметно, що Європейський Парламент в черговий раз наголосив на необхідності звільнення Надії Савченко, нагадавши російській стороні про відповідальність, яку вона несе за стан її здоров’я. Потужний голос європейських депутатів став ще одним суттєвим внеском у міжнародну кампанію, спрямовану на звільнення Надії Савченко, як й інших українських громадян, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.
Заслуговує на увагу той факт, що попри всі зусилля, російській стороні не вдалося також приховати порушення прав кримськотатарської спільноти в окупованому Криму.
Очікуємо, що принципова позиція європарламентарів буде відображена і навіть посилена у подальших дискусіях та документах на рівні керівництва держав-членів ЄС.