24 березня Підкомітет Європейського Парламенту з питань безпеки та оборони разом з Делегацією ЄП до Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС провели спеціальну сесію «Мілітаризація Криму та безпекова ситуація через рік після незаконної анексії півострова Росією».
Для участі у засіданні були запрошені Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Архиєпископ Сiмферопольський i Кримський Климент, Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв, а також експерт Ірина Брунова-Калісецька.
Проведення спеціальних слухань створило можливість для оцінки політичних, правових, гуманітарних, військових наслідків року перебування Автономної Республіки Крим під російською окупацією.
У рамках заходу представники української сторони детально поінформували євродепутатів про масштабні порушення прав людини на Кримському півострові, утиски ЗМІ, обмеження права на свободу висловлювання та віросповідання, здійснення тиску на кримськотатарських та українських активістів. Поінформовано також про кроки окупаційної влади, які спрямовані на знищення будь-якого вияву української чи кримськотатарської ідентичності на півострові.
«Війна проти України почалася з окупації Криму. Війна може бути зупинена лише з його звільненням», - підкреслив Рефат Чубаров.
Привернуто також увагу до фільму, продемонстрованого російським телебаченням, який став прямим зізнанням Президента Путіна у здійсненні агресії проти суверенітету Української держави, що має отримати належну міжнародну оцінку, як політичну, так і правову. Наголошено на необхідності беззастережного дотримання державами ЄС політики невизнання анексії Криму.
«Політика ЄС щодо Росії, включаючи застосування санкцій, може змінитися тільки тоді, коли український суверенітет буде відновлено над Кримом. Ми не маємо права допустити тріумф експансіонізму та реваншизму», - наголосив Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.
Дискусія в черговий раз засвідчила безкомпромісну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України провідними політичними силами Європейського Союзу. Євродепутати рішуче засудили політику російської сторони, яка продовжує заперечувати свою причетність до дестабілізації ситуації в Україні, а також становить пряму загрозу для безпеки та миру на європейському континенті.
Проведення окремих слухань щодо ситуації в Криму відбулося у відповідь на звернення української сторони.