24 березня у Брюсселі відбувся політологічний захід «Крим: один рік з часу російської анексії», організований Центром європейської політики за підтримки Уряду Канади та сприяння Представництва України при ЄС.
У заході взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент та експерт Інституту соціальної та політичної психології Ірина Брунова-Калісецька.
Представники України поінформували учасників заходу про ситуацію з громадянськими правами і свободами в Криму після російської анексії, репресії окупаційної влади проти кримських татар та української громади в Криму.
Голова Меджлісу Рефат Чубаров наголосив, що ситуація в окупованому Криму, яка характеризується нетерпимістю, атмосферою страху та переслідуванням незгодних з російською владою, створює значні ризики для кримських татар та інших національних меншин, які проживають на півострові. «Кримські татари не мають майбутнього в тих умовах, які створює Росія в Криму», - підсумував він. Р.Чубаров також відзначив стрімке перетворення окупованого півострова на потужну військову базу Росії, що матиме наслідки для безпеки і стабільності в усьому Чорноморському регіоні.
Архієпископ Климент привернув увагу до катастрофічної ситуації, яка склалася з українськими школами в Криму, витіснення українських друкованих та електронних ЗМІ, переслідування проукраїнських активістів і громадських діячів. Фактично, на сьогодні українська громада Криму не має доступу до інформації українською мовою, а російське законодавство про реєстрацію релігійних громад унеможливлює перереєстрацію парафій Української православної церкви Київського патріархату.
І.Брунова-Калісецька відзначила, що політика окупаційної влади призвела до того, що понад 20 тис. жителів Криму були змушені покинути свою батьківщину. Це насамперед громадські активісти, журналісти, молодь, представники бізнесу, які не бачать перспектив для свого розвитку в Криму. Експерт також привернула увагу, що в нинішніх умовах фактично відсутні можливості для вивчення реальних соціологічних настроїв населення Криму, оскільки визнання незгоди з анексією загрожує громадянам кримінальним переслідуванням.
Посол Канади при ЄС Д.Планкетт та Посол з особливих доручень Латвійського головування в ЄС Ю.Пойнкас наголосили на твердій позиції Канади та Європейського Союзу щодо невизнання незаконної анексії Криму та підтримці Уряду України в розбудові міцної та успішної української держави.