• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У Брюсселі відкрито офіс Українського союзу промисловців і підприємців
Опубліковано 21 квітня 2015 року о 23:36

Представництво українського бізнесу, урочисте відкриття якого відбулося 21 квітня в Брюсселі, включилось в процес пошуку  бізнес-партнерів, інвесторів та ринків збуту для вітчизняних  підприємців. Ця робота є вкрай важливою, оскільки відбувається напередодні запровадження з 1 січня 2016 р. поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС.    

«Україні необхідно підсилити виконання «домашнього завдання» з адаптації економіки до умов Угоди про асоціацію з ЄС, зміцнювати вплив громадянського суспільства на якість, динаміку структурних реформ в країні. Ми пропонуватимемо зробити акцент на розбудові промислової сфери,  малого і середнього бізнесу, які є стрижнем економіки, формують  робочі місця та генерує податки до бюджету. Це є надзвичайно важливим в умовах економічної кризи та змін для українських підприємств, передбачених повним вступом у дію зони вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС у наступному році»,– зазначив голова УСПП Анатолій Кінах.

Задля цього представництво налагоджує співпрацю з  усіма структурами Європейського союзу – Європарламентом, Єврокомісією, Службою зовнішніх дій тощо. Важливою є взаємодія  з об’єднанням «BUSINESSEUROPE» - найбільшою організацією підприємців та роботодавців ЄС, в яку входить більше 40 національних асоціацій підприємців «старого світу».  

Представництво має плани включити українську сторону у переговори щодо можливостей перегляду політики сусідства ЄС по відношенню до України, перш за все – з ставлення до бізнесу.  Програми Східного партнерства  з розвитку бізнесу, його кредитування, навчання представників реального сектору  зробили значний внесок у перебудову економік «нових» членів ЄС (Польщі, Литви,  Латвії). Вони  отримували і до цього часу отримують структурні кошти ЄС для модернізації підприємств, збільшення конкурентоспроможності  економіки.  Існують такі програми й для України, які  передбачають надання нам  до 2020 року близько 11 млрд євро, з яких більш як три чверті – кредити, а інше – гранти. Але з цих коштів лише 3% (250-350 млн євро) виділені для підтримки малого та середнього бізнесу. Проте і ці кошти отримати вкрай проблематично.

«Європейська підтримка майже недоступна для українського бізнесу, насамперед, через нереалістичні умови кредитування. Ми будемо ставили питання перед своїми європейськими колегами, щоб ситуація була змінена, механізми співпраці   адаптовані  до сьогоднішніх реалій так, щоб приносити конкретний результат», – зазначив президент УСПП  Анатолій Кінах.

Представництво УСПП в Брюсселі буде виконувати  дуже важливу інформаційну функцію – давати можливість українському  бізнесу орієнтуватися в різноманітних програмах,  які йому можуть надати інституції ЄС, обирати ті,   які дадуть нашим підприємцям перспективу  модернізації підприємств згідно з вимогами зони вільної торгівлі.    

Для наших європейських партнерів УСПП у партнерстві з інформаційною агенцією «Інтерфакс-Україна» започаткували випуск англомовного двотижневого електронного дайджесту новин «Ukraine open for Business» та відповідного сайту open4business.com.ua, які надаватимуть оперативну та об’єктивну інформацію про соціально-економічну ситуацію в Україні, хід реформ, умови ведення бізнесу,  статус та перспективи розвитку інвестиційних, виробничих, торгівельних проектів в Україні тощо.

В урочистій церемонії відкриття представництва взяли участь численні депутати Європарламенту, представники Єврокомісії, дипломати, бізнесмени і громадські діячі, зокрема і керівництво УСПП.   

На відкритті виступив Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux