«Ми дуже раді бути тут на запрошення Верховної Ради України. Ця місія є ще одним доказом високого пріоритету, який Європарламент надає Україні, а також важливості цих виборів для консолідації української демократії і європейського шляху країни.
На наш погляд, місцеві вибори в Україні були проведені в цілому відповідно до міжнародно визнаних стандартів. Ми повинні враховувати тонкий політичний, економічний, соціальний, гуманітарній, а також безпеки контекст. Це включає незаконну анексію Криму і тимчасову окупацію частини Донецької і Луганської областей підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями. На цих територіях не могли бути проведені вибори, таким чином, більш ніж 5 млн. громадян України не змогли взяти участь у голосуванні. Внутрішньо переміщені особи повинні мати можливість реалізувати своє право голосу на майбутніх виборах в місцях, звідки вони походять, і зробити це відповідно до законодавства України та в безпечному середовищі.
Після Майдану і дострокових президентських і парламентських виборів у 2014 році, місцеві вибори цього жовтня - ще одне національне опитування в новому політичному ландшафті «з підвищеними ставками» особливо в контексті зусиль щодо децентралізації.
Нову нормативно-правову основу для місцевих виборів було ухвалено лише у липні, і завданням влади було належним чином пояснити виборцям цю виборчу систему. Спостерігачі від Європарламенту зауважують, що голосування у містах, які вони відвідали, відбулося у спокійний і організований спосіб. Довготривала спостережена місія ОБСЄ/БДІПЛ надасть детальну оцінку виборам та тим складнощам, що виникли у Маріуполі, Красноармійську та Сватовому. Ми впевнені, що усі відповідні залучені особи владнають недоліки, виявлені у виборчому процесі, та врахують ключові рекомендації, запропоновані в остаточному звіті. Ми схвалюємо зусилля української влади, представників політичних партій, виборчих комісій та громадянського суспільства і міжнародних організацій, яких ми зустріли протягом здійснення нашої місії.
Європейський Парламент рішуче підтримує Україну у реалізації нею амбітного порядку денного реформ. Ми пильно спостерігатимемо за виконанням Угоди про асоціацію та глибоку і всеосяжну зони вільної торгівлі за допомогою роботи Парламентського комітету асоціації між ЄС і Україною».