• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Заява для ЗМІ Президента України Петра Порошенка перед міні-самітом Україна-ЄС
Опубліковано 16 грудня 2015 року о 19:39

Шановний пане Туск,

Шановний пане Юнкер,

Шановні пані та панове,

Я дуже вдячний за цю унікальну можливість і унікальний формат сьогоднішньої зустрічі.

Сьогодні ми проводимо міні-саміт за участю трьох президентів: Президента Європейської комісії, Президента Європейської ради та Президента Європейського Парламенту; а також зустріч з Європейськими Комісарами.

Зараз для України дуже важливо провести цю зустріч.

Насамперед, щоб підвести підсумки досягнень року, що минає і визначити амбітні пріоритети на наступний рік.

Звичайно, основна увага нашої сьогоднішньої зустрічі буде приділена ситуації на Донбасі і в анексованому Криму.

Я високо ціную незмінну солідарність і єдність Європейського Союзу на підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Ця єдність надзвичайно важлива в часи російської агресії.

У найближчі години Європейський Союз ухвалить політичне рішення про продовження галузевих санкцій проти Росії, яке буде формалізовано, сподіваюся, до кінця тижня.

Я вважаю, що це надзвичайно важливо, тому що це єдиний інструмент мотивування Росії на реалізацію Мінських домовленостей в повному обсязі.

З метою сприяння складній дискусії серед країн-членів ЄС, я привіз із собою ряд додаткових доказів безперервного недотримання Росією Мінських угод.

Порушення територіальної цілісності, поставка військ, зброї і багато інших доказів.

Я вважаю, що ми повинні дотримуватися розуміння того, що тривалість обмежувальних заходів щодо Росії прямо пов'язана з повною реалізацією Мінських домовленостей.

До того ж я маю деякі ідеї про шляхи підвищення участі ЄС у мирному врегулюванні і буду радий обговорити їх з керівництвом ЄС.

Лібералізація візового режиму є ще одним пріоритетом сьогоднішнього порядку денного.

Я хотів би подякувати Президенту Європейської комісії Жану-Клоду Юнкеру за дуже тверду позицію, продемонстровану після Саміту Україна-ЄС у Києві.

У нас є амбітна програма і я радий повідомити, що ми реалізували всі пункти, про які домовлялися в той час.

Ми в Україні з нетерпінням чекаємо зелене світло від Європейської комісії з питань правової формалізації введення безвізового режиму для українських громадян у 2016 році.

В той же час, українська влада продовжуватиме реалізацію широкого спектру реформ в області боротьби з корупцією, правосуддя і внутрішніх справ для того, щоб продовжити прогрес, досягнутий в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму.

Ми знаємо, що потрібно робити далі, і ми будемо робити це в тісному співробітництві з Європейською комісією.

Я сподіваюся, що держави-члени ЄС і Європарламент схвалить позитивне рішення про безвізовий режим для України.

Попри всі спекуляції немає ніяких причин вважати, що Україна становить міграційний ризик для країн-членів ЄС. Ми відповідальна нація і ми це доводимо.

Український народ заслужив не тільки реформами, але і власною кров'ю і боротьбою за європейські цінності право мати безвізовий режим з Європейським Союзом.

Ще один значний момент у сьогоднішній дискусії - Поглиблена та Всеохоплююча Зона Вільної Торгівлі між Україною та ЄС.

Торік ми зробили дуже складне і чутливе рішення щодо відкладення запуску ЗВТ на один рік. Ми сподівалися, що цей додатковий час буде використаний для того, щоб владнати питання російського занепокоєння щодо ЗВТ.

Тим не менш, цілий рік тристоронніх переговорів довів, що Росія не прагне знайти компромісні рішення. Її метою є просто накласти вето на ЗВТ, щоб зупинити процес поступової економічної інтеграції України в ЄС.

Таким чином, наша позиція тверда і чітка: ЗВТ буде введена в дію, починаючи з 1 січня.

На жаль, сьогодні президент Путін видав указ про зняття режиму преференцій ЗВТ СНД, а до цього прем'єр-міністр Медведєв увів обмежувальні торговельні заходи, у тому числі ембарго на імпорт продовольства України.

Україна усвідомлює ці обмеження. Вони очікували, що завдадуть шкоди українській економіці, але ми готові заплатити таку ціну за нашу свободу і наш європейський вибір.

Ми абсолютно впевнені, що у нас буде обговорення з Європейською комісією щодо додаткових кроків з реалізації та вдосконалення ЗВТ. Але ЗВТ не може бути відкладена. Це точно.

Щодо енергетики я хотів би підтвердити, що Україна була і залишається надійним партнером ЄС з питання транзиту газу, а також надійним вкладником у забезпечення енергетичної безпеки ЄС. Ми очікуємо таке ж відношення з боку наших партнерів з ЄС.

Тут я маю на увазі сумнозвісний проект Північний Потік-2. Позиція України дуже чітка: Північний Потік-2 - наша найбільша турбота на сьогодні. Він повинен бути заблокований як проект, що підриває енергетичну безпеку України та Європи.

Ми також торкнемося останніх досягнень України на порядку денному політичних і економічних реформ.

Україна знаходиться на порозі стратегічно важливих політичних рішень у контексті конституційних поправок, а також подальших соціальних та економічних політичних кроків.

Нам потрібні внутрішня єдність, міжнародна солідарність і підтримка.

Таким чином, сьогодні ми також обговоримо способи прискорення виплати другого траншу програми макрофінансової допомоги ЄС. Ми вдячні за цю демонстрацію солідарності і ми дійсно рішуче налаштованні на реалізацію реформ.

Підводячи підсумок, я з нетерпінням чекаю відвертого та відкритого обговорення всіх питань, що становлять взаємний інтерес, і сподіваюся на позитивний і взаємовигідний результат.

Дякую!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux