• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
в Брюсселі відбулося підписання Ноти про приєднання Міністерства оборони України до Технічної угоди між Міністерством національної оборони Республіки Польща, Міністерством оборони Словацької Республіки, Міністерством оборони Угорщини та Міністерством обор
Опубліковано 06 червня 2016 року о 20:32

Сьогодні, 6 червня, у штаб-квартирі НАТО, м. Брюссель, відбулося підписання Ноти про приєднання Міністерства оборони України до Технічної угоди між Міністерством національної оборони Республіки Польща, Міністерством оборони Словацької Республіки, Міністерством оборони Угорщини та Міністерством оборони Чеської Республіки стосовно їх співробітництва в рамках Бойової тактичної групи Європейського Союзу, сформованої країнами Вишеградської четвірки, яка знаходиться в стані готовності для ЄС у першій половині 2016 року.
Технічна угода була підписана від імені міністрів оборони відповідних держав Військовими представниками: Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини, Чеської республіки, а також радником Представництва України при ЄС з питань безпеки, оборони, військового, військово-технічного співробітництва полковником Сергієм Речичем.
З підписанням Ноти було завершено нормативно-правове врегулювання досягнутих домовленостей, загальних зобов’язань, принципів та процедур, згідно з якими сили та засоби Збройних Сил України визначеним складом беруть участь у оперативному чергуванні БТГ ЄС В4.
Залучення українських підрозділів до формування БТГ ЄС разом з підрозділами держав-членів ЄС є свідченням відданості України забезпеченню стабільності та безпеки у світі, а також готовності робити для цього свій активний внесок.
Участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС дає змогу Збройним Силам України розвивати оперативні спроможності, набувати кращих військових стандартів та підтримувати взаємосумісність з арміями держав-членів ЄС у контексті спільної діяльності щодо врегулювання криз.
Україна має намір і надалі розвивати плідне співробітництво з Європейським Союзом у сфері політики безпеки та оборони, зокрема шляхом залучення до формування БТГ ЄС у майбутньому.
Довідково: починаючи з 2010 року підрозділи Збройних Сил України визначеним складом залучаються до чергування у складі Бойових тактичних груп Європейського Союзу.
У першому півріччі 2010 року літак аеромедичної евакуації Ан-26 “Віта” з групою аеромедичної евакуації Збройних Сил України перебував на оперативному чергуванні у складі бойової тактичної групи ЄС “Балтійська” (Республіка Польща, Федеративна Республіка Німеччина, Словацька Республіка, Литовська Республіка та Латвійська Республіка).
У другому півріччі 2011 року та у першому півріччі 2014 року сили та засоби Збройних Сил України перебували на оперативному чергуванні у складі БТГ ЄС “Хелброк” (Грецька Республіка, Республіка Болгарія, Румунія та Республіка Кіпр) у такому складі:
рота морської піхоти (96 осіб);
транспортний літак Іл-76МД з екіпажем;
група штабних офіцерів Збройних Сил України (10 осіб).
У першому півріччі 2016 року сили та засоби Збройних Сил України беруть участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС “ХЕЛБРОК” таким самим складом, а також у оперативному чергуванні БТГ країн-членів Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux