Під час зустрічі у вівторок у Брюсселі Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман і Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчовіч домовилися про підтримку розвитку сфери енергоефективності в Україні з боку Європейського Союзу.
Володимир Гройсман поінформував співрозмовника, що нещодавно Уряд затвердив концепцію створення Фонду енергоефективності, "що має бути гарним інструментом стимулювання енергоефективності".
У свою чергу Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчовіч заявив про можливу допомогу з боку ЄС у наповненні Фонду.
Він зазначив, що ЄС розгляне можливість виділення на підтримку Фонду з енергоефективності 100 млн євро як з бюджету Європейського Союзу, так і внесків країн-членів.
У ході зустрічі Володимир Гройсман поінформував про реформи Уряду, зокрема в енергетичній сфері. Так, Кабінет Міністрів встановив ринкову ціну на газ, сформував наглядову раду НАК "Нафтогаз", затвердив план анбандлингу компанії та стратегію розвитку гідроенергетики, що, за його словами, має великий потенціал в Україні.
Він також висловив впевненість, що у вересні Верховна Рада України ухвалить напрацьовані спільно з Європейським Союзом законопроекти щодо національного регулятора та ринку електроенергії.
Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчовіч привітав дії Уряду щодо реформування енергетичної сфери, зокрема кроки з розвитку гідроенергетики.
Крім того, сторони обговорили підтримку ЄС, спрямовану на протидію використання Російською Федерацією енергетики у якості політичної зброї, зокрема у контексті планів із реалізації проекту "Північний потік-2".
Однією з тем розмови Прем’єр-міністра і Віце-президента Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу також стало використання незадіяних потужностей для транспортування каспійської нафти до Європи через південний сегмент нафтопроводу "Дружба".