З нагоди Міжнародного дня корінних народів світу ми приєднуємося до корінних народів в усьому світі, щоб віддати належне багатству їх культур та їхньому унікальному внеску в світову культурну різноманітність. Європейський Союз знову підтверджує свої зобов'язання заохочувати і захищати права корінних народів.
Незважаючи на численні позитивні зміни у визнанні прав корінних народів, мають місце постійні порушення прав людини, в тому числі вбивства та зловживання щодо захисників прав корінних народів у цілій низці країн. Тому ЄС активізує свої зусилля щодо захисту правозахисників, які представляють найбільш вразливі та соціально відокремлені групи, включаючи корінні народи, і тих, хто бере участь в кампанії з питань земельних прав.
Європейський Союз також активізує свою взаємодію з корінними народами відповідно до Плану дій ЄС у сфері прав людини та демократії. До кінця року ЄС має намір підготувати огляд своєї політики та заходів щодо підтримки корінних народів, а також передових практик. Відповідно до Декларації ООН про права корінних народів заохочення культурних прав також є центральним елементом зусиль з підтримання миру за допомогою міжкультурного діалогу, як передбачено в новій Стратегії Європейського Союзу з міжнародної взаємодії у сфері культури. На багатосторонньому рівні ЄС, на основі загального консенсусу, бере участь у поточних дебатах в рамках Організації Об'єднаних Націй щодо прав корінних народів.
У червні цього року Організація американських держав прийняла Американську декларацію прав корінних народів. Ця декларація - перший інструмент в історії Організації американських держав, який безпосередньо стосується прав корінних народів країн Південної та Північної Америки. Європейський Союз вітає Організацію американських держав та її країни-члени, а також корінні народи Південної і Північної Америки з цим досягненням. Декларація додасть новий вимір відносин ЄС з країнами-партнерами в Південній і Північній Америці.