• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Спільний прес-реліз за підсумками Третього засідання Ради Асоціації Україна-ЄС
Опубліковано 19 грудня 2016 року о 21:40

Україна і Європейський Союз провели третє засідання Ради асоціації 19 грудня 2016 року в Брюсселі, через місяць після успішного проведення Саміту Україна-ЄС. Рада асоціації підтвердила тісне та всебічне співробітництво між Україною і ЄС, засноване на спільних цінностях демократії, верховенства права та прав людини. Вона підтвердила незмінну прихильність політичній асоціації та економічній інтеграції між Україною та ЄС. У зв'язку з цим було підкреслено важливість Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, в тому числі поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Рада асоціації взяла до уваги рішення глав держав та урядів країн ЄС щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що відкриває шлях до її повного набрання чинності.

Рада асоціації вітає суттєвий прогрес, досягнутий Україною у здійсненні реформ з часу її останнього засідання, в тому числі у наближенні до норм і стандартів ЄС на усіх напрямах. ЄС вітає відданість і рішучу роботу Уряду України з реалізації політичних і економічних реформ протягом перших дев'яти місяців, підтверджуючи рішучу підтримку цих зусиль і заохочуючи їхнє динамічне та стабільне продовження. Рада асоціації привітала роботу Групи підтримки України Європейської Комісії з координації допомоги ЄС. Учасники Ради асоціації підбили підсумки і обговорили подальші кроки у здійсненні реформ відповідно до спільних зобов'язань України та ЄС згідно з Порядком денним асоціації, зокрема що стосується прав людини, конституційної та виборчої реформ, верховенства права та судоустрою, децентралізації та місцевого самоврядування, сфери державного управління, державних закупівель, енергетичного сектору, дерегуляції, реформ, пов’язаних із торгівлею, і реформи сфери охорони здоров'я. У цьому зв’язку, недавнє запровадження електронного декларування доходів, система державних закупівель "ProZorro" і створення нових органів з боротьби з корупцією є помітними успіхами. Рада асоціації підкреслила, що прогрес має консолідуватися та продовжуватися, зокрема, у сфері боротьби з корупцією шляхом зміцнення потенціалу та незалежності антикорупційних інституцій.

ЄС підтвердив свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також зусиль, спрямованих на стале і мирне врегулювання на сході України. Україна та ЄС погодилися, що повна реалізація Мінських домовленостей усіма сторонами має вирішальне значення, підкреслюючи у цьому зв’язку відповідальність Росії. Сторона ЄС окреслила свою підтримку подальших зусиль у Нормандському форматі та в контексті діяльності ОБСЄ, в тому числі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Сторона ЄС повідомила про свою готовність збільшити свою підтримку виконання Мінських домовленостей, зокрема за допомогою можливої місії ОБСЄ із забезпечення безпеки проведення виборів, відповідно до обговорення в ОБСЄ, а також важливу роль у якнайскорішому відновленні та майбутніх заходах з відбудови. Сторона ЄС нагадала про те, що тривалість економічних санкцій, застосованих проти Російської Федерації, пов'язана з повним виконанням Мінських домовленостей. Сторона ЄС нагадала про свою політику невизнання незаконної тимчасової окупації Криму та міста Севастополя Російською Федерацією та засудила серйозне погіршення ситуації у сфері прав людини на півострові та його мілітаризацію Росією. Сторона ЄС ще раз висловила свою солідарність відносно гуманітарної ситуації у східній частині України, закликаючи всі сторони полегшити свободу пересування цивільних осіб та забезпечити ефективне надання соціальних пільг всім громадянам України.

Рада асоціації відзначила та привітала економічні вигоди від тимчасового застосування з січня 2016 року  поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, що вже сприяло збільшенню обсягів торгівлі між Україною та ЄС на 7,5 % у період з жовтня 2015 року до вересня 2016 року у порівнянні з попереднім періодом. Рада асоціації визнала необхідність поліпшення ділового та інвестиційного клімату в Україні з метою відновлення довіри іноземних інвесторів. Сторона ЄС також відзначила перспективи надання можливих додаткових торговельних переваг для українського експорту в ЄС (за межами торгових поступок, передбачених в ПВЗВТ), що виникають в контексті законодавчої пропозиції Європейської Комісії щодо додаткових автономних торговельних преференцій. Рада також привітала підготовку до першого засідання Промислового діалогу високого рівня Україна-ЄС, що відбудеться в Брюсселі в першому кварталі 2017 року.

Рада Асоціації привітала амбітний порядок денний і прогрес України, досягнутий на сьогодні у сфері цифрової економіки та суспільства. Обидві сторони відзначили значний потенціал співпраці Україна-ЄС у цій сфері як на двосторонньому рівні, так і в рамках Цифрового співтовариства, що відкриває добрі перспективи для інтеграції України в Єдиний цифровий ринок ЄС.

ЄС високо оцінює успішне запровадження Україною системи електронного декларування доходів громадян. Рада асоціації підкреслила важливість об’єктивної та прозорої обробки та перевірки поданих даних. Рада асоціації також відзначила та привітала прогрес в лібералізації візового режиму, на підставі законодавчої пропозиції Комісії Раді та Європейському Парламенту, беручи до уваги триваючий процес схвалення посиленого механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму. Рада асоціації нагадала про важливість своєчасного завершення процесів, необхідних для лібералізації візового режиму, як це було підкреслено у висновках Ради ЄС щодо Східного партнерства в листопаді 2016 року.

Сторона ЄС окреслила перспективи реалізації її програми макрофінансової допомоги, закликавши Україну виконати решту умов, що могло б дозволити ЄС виділити другий транш у розмірі 600 млн. євро.

Рада асоціації вітає поточну та майбутню співпрацю в галузі енергетики на основі принципів солідарності та довіри. Сторона ЄС вчергове підтвердила роль України як стратегічного транзитера газу. Обидві сторони привітали нещодавнє підписання Меморандуму про взаєморозуміння з питань стратегічного енергетичного партнерства між Україною та ЄС. Рада асоціації підкреслила важливість безперебійного постачання газу в Європу цієї зими, а також підбила підсумки тристоронніх переговорів щодо газопостачання.

Українська сторона висловила стурбованість з приводу перегляду рішення Європейської Комісії стосовно винятків для газопроводу "OPAL". Обидві сторони погодилися стосовно подальшого обговорення цього питання. Рада асоціації підтвердила готовність обох сторін продовжувати співпрацю зі спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та сховищ, а також щодо постачання газу з Європи в Україну.

Рада асоціації знову підтвердила важливість тісної двосторонньої та багатосторонньої співпраці у сфері юстиції та внутрішніх справ і вітає, у цьому контексті, нещодавнє підписання Угоди між Україною та Європолом про стратегічне та оперативне співробітництво.

Рада асоціації нагадала, що співпраця у сфері транспорту відіграє значну роль для захищеного та безпечного пересування людей, розвитку ділових контактів, туристичної галузі та надійного перевезення вантажів між Україною та ЄС, задовольняючи потреби і вимоги Угоди про асоціацію. У цьому контексті, сторони обговорили ситуацію навколо Угоди між Україною та Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір і підкреслили важливість її підписання в якомога стисліші терміни.

Рада Асоціація наголосила на важливості продовження діалогу з питання включення внутрішніх водних шляхів України до транс'європейської транспортної мережі (TEN-T) з урахуванням прогресу України у імплементації міжнародних природоохоронних конвенцій.

Рада підтвердила готовність обох сторін продовжувати співробітництво з метою збереження, захисту та покращення якості навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів, а також сприяння заходам на міжнародному рівні з вирішення регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища, зокрема в рамках Східного партнерства. Сторони домовилися про необхідність швидкого ухвалення в Україні актів законодавства, що перебувають на стадії розгляду, щодо ефективного управління навколишнім середовищем.

Сторона ЄС нагадала, що регіон сусідства є стратегічним пріоритетом і являє собою основоположний інтерес, як це підтверджено у нещодавно схваленій Глобальній стратегії ЄС. Рада асоціації обговорила низку питань регіональної та зовнішньої політики, аналізуючи досягнутий прогрес у рамках Європейської політики сусідства та ініціативи Східне партнерство, зокрема підготовку наступного саміту Східного партнерства у 2017 році. Обидві сторони підкреслили важливість ефективної стратегічної комунікації з громадянами в рамках відносин Україна-ЄС та участі в ініціативі Східне партнерство, погодившись продовжити співпрацю на цьому напрямі.

ЄС знову підтвердив свою тверду прихильність справі підтримки всеосяжної та стійкої реформи сектора цивільної безпеки України, зокрема, шляхом продовження реалізації розширеного мандату Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектора цивільної безпеки (КМЄС в Україні), в тому числі через практичну підтримку та на основі принципів ефективного управління та прав людини. ЄС вітає зацікавленість України продовжувати свою взаємодію з ЄС в рамках різноманітних заходів Спільної політики безпеки та оборони, зокрема шляхом участі у місіях і операціях, що проводяться ЄС.

Рада асоціації привітала:

­      підписання угоди про фінансування програми реформування сфери державного управління (PAR), що передбачає внесок на суму 104 млн. євро для підтримки розробки політики, управління державною службою та людськими ресурсами;

­      оголошення програми "PRAVO" на суму 52,5 млн. євро для підтримки верховенства права в Україні, а саме – судової системи та правоохоронних органів;

­      підписання угод про фінансування чотирьох програм прикордонного співробітництва, в яких Україна бере участь;

­      підписання 5 угод між Україною та Європейським інвестиційним банком, які підкреслюють важливість подальшого успішного співробітництва відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Європейським інвестиційним банком.

Засідання Ради проходило під головуванням Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики пані Федеріки Могеріні. Перший Віце-прем'єр-міністр України пан Степан Кубів очолив делегацію України, до складу якої увійшли інші члени Уряду України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux