• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Європейський Парламент підтримує Україну на шляху реформ та у боротьбі із російською агресією
Опубліковано 05 квітня 2017 року о 20:52

5 квітня 2017 року Заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль та Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з європейської інтеграції Марія Іонова у рамках робочого візиту до Страсбургу провели низку зустрічей із депутатами Європейського Парламенту.
Так, у рамках зустрічі членів української делегації із Головами Комітету ЄП у закордонних справах Девідом МакАллістером та делегації ЄП до Парламентського Комітету Асоціації Україна-ЄС (ПКА) Даріушем Росаті було обговорено перспективи якнайшвидшого запровадження безвізового режиму для України. У цьому зв’язку Д.Росаті зазначив, що внесення поправки про непідтримку запровадження безвізу не має перспектив бути підтриманою під час голосування 6 квітня ц.р., оскільки представники радикальних сил, які схиляються до такої позиції, становлять не більше 10% депутатського корпусу. Натомість було вказано на те, що ці політики використають дебати як майданчик для політичний політичних спекуляцій та політичних заяв.
Співбесідники обговорили стан виконання Російською Федерацією Мінських домовленостей та погодилися у цьому зв’язку із необхідністю посилення санкцій проти Москви. Також було обговорення шляхи скоординованої протидії спробам Росії реалізувати політично мотивовані проекти на території Євросоюзу.
Депутатів Європарламенту було детально поінформовано про ситуацію в Україні, зокрема, в контексті імплементації внутрішніх реформ, та обговорено програми робочого візиту Девіда МакАллістера та Даріуша Росаті в Україну у період з 7 по 8 квітня ц.р. та чергового засідання ПКА у вересні поточного року.
Під час зустрічі української делегації із новопризначеним постійним доповідачем щодо України Комітету ЄП у закордонних справах Міхаелєм Галєром було отримано позитивні сигнали щодо перспектив розгляду ЄП безвізового режиму та наміри продовжувати відповідну роботу із Радою ЄС з метою ухвалення нею відповідних рішень. Це, за словами співбесідника, матиме надзвичайно позитивний психологічний ефект для українського народу. М.Галєр також погодився із тим, що припинення триваючої військової агресії РФ проти України та повна імплементація російською стороною Мінських домовленостей є визначальною передумовою для успішного виконання пакету Мінський домовленостей. При цьому співрозмовник висловився на підтримку якнайшвидшого розгортання в зоні конфлікту поліцейської місії ОБСЄ, яка має сприяти забезпеченню Мінських домовленостей, зокрема, у частині проведення місцевих виборів. Водночас, співрозмовник закликав українську сторону не зупинятися на шляху імплементації реформ з метою посилення в ЄС позитивного порядку денного щодо України.
Під час зустрічі із Співпрезидентом Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ від Європарламенту Ребеккою Гармс основну увагу було присвячено обговоренню зусиль України у сфері боротьби із корупцією. Зокрема, українська сторона надала детальні роз’яснення щодо внесення змін до законодавства у частині електронних декларацій та поінформовано про готовність української влади тісно співпрацювати з представниками неурядових організацій з цього питання. Р.Гарм висловила позитивні очікування щодо підтримки ЄП безвізового режиму. Також під час зустрічі було обговорення наповнення її візиту в Україну у період з 6 по 8 квітня ц.р. Окремо Р.Гармс було висловлено глибоку подяку за сприяння у лікуванні і реабілітації в німецьких медичних закладах колишнього військовополоненого Володимира Жемчугова.
Також відбулася зустріч членів української делегації із представниками неформальної групи в ЄП «Друзі Європейської України», під час якої порушувалися питання організації та змістовного наповнення чергового засідання ПКА із можливим відвідуванням східних регіонів України. Під час зустрічі також відбувся обмін думками щодо імплементації реформ в Україні та боротьби із корупцією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux