• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Дмитро Шимків: Ми вдячні європейським партнерам за підтримку українських реформ
Опубліковано 27 квітня 2017 року о 17:54

26-27 квітня в рамках візиту до Брюсселя Заступник Глави Адміністрації Президента України, Секретар Національної Ради Реформ, Дмитро Шимків взяв участь у низці заходів, присвячених обговоренню актуальних питань реформування країни.

Під час зустрічі із членами кабінетів ключових Комісарів ЄС Дмитро Шимків розповів про результати впровадження реформ у 2016-му — на початку 2017 року. Однією з важливих тем зустрічі став прогрес України у сфері боротьби з корупцією. Співрозмовники обговорили результати запровадження електронного декларування, функціонування системи електронних державних «ProZorro», діяльність новостворених антикорупційних органів.

“Серед ключових пріоритетів, які визначив Уряд на наступний період: земельна реформа, реформа системи охорони здоров’я, соціальної сфери, приватизація, реформа державного управління. Вкрай важливо вже цього року провести тендер на 4G, що дозволить залучити до державного бюджету 6,5 млрд. грн” - поінформував представників кабінетів Комісарів Дмитро Шимків.

Прогрес українських реформ цікавить не лише євро-чиновників, але й бельгійських урядовців. Зокрема, під час зустрічі з керівним складом Міністерства закордонних справ Бельгії секретар Нацради реформ окреслив пріоритетні завдання для України стосовно покращенню бізнес-клімату.

“Серед основних завдань я би виокремив судову реформу і підвищення довіри інвесторів до правоохоронної системи” — зауважив Дмитро Шимків - “Податкова реформа — другий важливий пункт стратегії. Нагадаю, що в Україні запрацювала електронна система відшкодування ПДВ. Це прорив для країни та позитивний сигнал для інвесторів. Не потрібно забувати про впровадження нового більш ефективного регулювання для різних ринків. Протягом 3-х років були скасовані тисячі застарілих радянських норм та стандартів, а на їх місце прийшли адаптовані до наших реалій сучасні європейські норми. Все це покликане не лише покращити бізнес-клімат, але зробити умови для малого та середнього бізнесу більш комфортними”.

Під час неформального засідання Робочої групи Ради ЄС, Дмитро Шимків подякував за масштабну технічну, фінансову та експерту допомогу, яку Європейський Союз надає Україні з метою підтримки програми всеохоплюючих реформ. Окремий наголос учасники дискусії зробили на важливій ролі, яку відіграють Угода про асоціацію та перспектива запровадження безвізового режиму для забезпечення незворотності у впровадженні реформ. Візит Заступника Глави Адміністрації Президента України відбувся на наступний день після того, як Комітет постійних представників ЄС затвердив надання безвізового режиму для України.

Відкриття Українського Форуму в Центрі Європейської політики (Брюссель) відвідав Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус відзначивши значний прогрес України на шляху реформ, підкреслив, що протягом 3-х років Україна зробила більше, ніж протягом 20 років. Успіх України на шляху змін означатиме успіх для усіх європейців. Також, пан Міністр закликав мобілізувати матеріальні та інтелектуальні ресурси заради того, аби сприяти прогресу України. Зі свого боку, секретар Нацради реформ Дмитро Шимків підкреслив, що реформування країни в умовах російської агресії на Сході України та анексії Криму — надскладне завдання, але українці просуваються на цьому шляху. “Ми зробили більше, ніж здається, але менше, ніж хотілось би. І продовжуємо рух з урахуванням помилок і досягнень”.

Засідання делегації ЄС до Парламентського комітету асоціації “Україна — ЄС”, було присвячене обговоренню актуальних питань, серед яких ситуація з навколо виконання Мінських домовленостей, візова лібералізація, прогрес реформ. Дмитро Шимків подякував європейським партнерам за підтримку українських реформ та окреслив наступні кроки, які будуть покликані зробити реформи незворотними.

Дмитро Шимків також взяв участь у заході центру "Карнегі Європа" з нагоди запуску програми "Монітор реформ в Україні".

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux