• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
12-13 липня 2017 року у Києві відбувся Дев’ятнадцятий Саміт Україна – Європейський Союз
Опубліковано 13 липня 2017 року о 19:25

12-13 липня 2017 року у Києві відбувся 19-ий Саміт Україна – ЄС за участю Президента України Петра Порошенка, Президента Європейської Ради Дональда Туска та Президента Європейської Комісії Жан-Клода Юнкера.

Згідно з порядком денним заходу лідери обговорили питання імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, у т.ч. у частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, галузевого співробітництва, прогрес в реалізації реформ, ситуацію в окупованій АР Крим та на Донбасі, стан виконання Мінських домовленостей, а також підготовку до майбутнього Саміту Східного партнерства.

Лідери привітали завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, яка набуде чинності з 1 вересня 2017 року. Було наголошено на важливості зосередження зусиль на системній та ефективній імплементації Угоди про асоціацію, спрямованій на подальше поглиблення політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС. Глава держави підтвердив незмінність європейських прагнень та європейського вибору України і висловив вдячність за тверду підтримку з боку лідерів інституцій та держав ЄС всебічного зближення нашої держави з ЄС.

Президент Європейської Ради Дональд Туск наголосив, що ключовим елементом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС є положення про те, що ЄС визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір.

Лідери привітали запровадження з 11 червня 2017 року безвізового режиму поїздок для громадян України до країн Шенгенської зони після повного виконання Україною всіх критеріїв, встановлених Планом дій щодо лібералізації візового режиму. Протягом першого місяця з часу скасування візового режиму близько 100 тисяч громадян України скористалися перевагами безвізового режиму з ЄС. Президент України відзначив, що довгострокова ціль України інтегруватися до Шенгенської зони буде потужним стимулом для продовження реформ та поглиблення співпраці між правоохоронними та прикордонними органами України та Євросоюзу. 

Лідери ЄС привітали інтенсивні та безпрецедентні реформи, здійснені Україною протягом останніх трьох років в умовах складних безпекових викликів, зокрема у сферах судової системи, боротьби з корупцією, поліції, реформи державного управління, макроекономічної стабілізації, управління державними фінансами та закупівлями, децентралізації, торгівлі, енергетики, банківської системи та охорони здоров'я, а також наголосили на важливості їх продовження.  

Президент України високо оцінив потужну підтримку з боку ЄС Україні на цілі впровадження реформ, зокрема плани виділити у 2017 році  200 млн. євро на імплементацію Угоди про асоціацію, управління державними фінансами, підтримку Фонду енергоефективності та допомогу постраждалим на Донбасі. Також лідери привітали виділення у квітні 2017 року другого траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 мільйонів євро та погодилися продовжити виконання критеріїв, пов’язаних з наданням третього траншу програми на суму 600 мільйонів євро. У ході Саміту була досягнута домовленість про проведення на початку 2018 року у Брюсселі Міжнародної інвестиційної конференції на підтримку України.

Президент України поінформував лідерів ЄС про ситуацію на Донбасі та стан імплементації Мінських домовленостей. Лідери ЄС підтвердили незмінну підтримку з боку держав-членів ЄС єдності, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, а також рішуче засудили порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами російської агресії з березня 2014 року. Лідери нагадали, що економічні санкції ЄС щодо Росії були поновлені на шість місяців до 31 січня 2018 року, і що їх тривалість залишається чітко прив’язаною до повної імплементації Мінських домовленостей.

Лідери засудили триваюче погіршення безпекової ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей та погодилися, що безпека є невід’ємним елементом для забезпечення політичного врегулювання. Крім того, лідери засудили протиправні дії Росії щодо запровадження російського рубля в так званій «Луганській народній республіці», захоплення значної кількості українських компаній, що знаходяться в окремих районах Донецької та Луганської областей, та визнання Російською Федерацією документів, виданих так званими "Донецькою народною республікою" та "Луганською народною республікою".

Лідери підтвердили повну відданість політиці невизнання спроби анексії Росією Криму і Севастополя, зокрема і через відповідні обмежувальні заходи, і закликали держави-члени ООН дотримуватись резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 від 27 березня 2014 року. Вони засудили триваючу мілітаризацію півострова та грубе порушення прав людини, передусім, кримських татар і етнічних українців.

Лідери України та ЄС закликали Російську Федерацію невідкладно звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян як в Росії, так і на Кримському півострові, а також надати вільний і необмежений доступ міжнародних правозахисників до усієї території України, включаючи Крим та м.Севастополь, як того вимагає Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 19 грудня 2016 року. Президенти Петро Порошенко і Дональд Туск окремо згадали українського режисера Олега Сенцова, який був незаконно засуджений і ув’язнений в РФ через незгоду з тимчасовою окупацією Криму.

Лідери позитивно відзначили перші кроки, які були здійснені спільно для протидії триваючим  російським дезінформаційним кампаніям та наголосили на необхідності їх продовження, зокрема було домовлено про створення спільної неформальної робочої групи Україна-ЄС зі стратегічної комунікації.

Саміт відзначив загальний позитивний ефект тимчасового застосування УА/ПВЗВТ для просування реформ в Україні та сприяння двосторонній торгівлі. Сприятливий вплив у цьому контексті матиме запровадження з боку ЄС додаткових автономних торговельних преференцій для сільськогосподарської і промислової продукції з України після схвалення ближчим часом відповідного рішення Радою ЄС. Глава держави запропонував опрацювати шляхи подальшого поглиблення економічної інтеграції України до ЄС.

ЄС підтвердив стратегічну роль України як транзитної країни для постачання газу в Європейський Союз. Президент України закликав лідерів ЄС вжити заходів з метою недопущення реалізації політично вмотивованого та економічно необґрунтованого проекту «Північний потік-2», що підриває енергетичну безпеку Європи. Лідери висловили готовність до подальшого співробітництва щодо спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та сховищ та щодо забезпечення реверсного постачання газу з Європи в Україну. Українська сторона запропонувала  провести у 2018 році в Брюсселі міжнародний форум щодо перспектив використання газотранспортної системи України.

Лідери підтвердили свою відданість забезпеченню якнайшвидшого підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС.

Було наголошено на важливості покращення координації політик в галузі цифрової економіки та гармонізації законодавства України з нормами ЄС з метою поступової інтеграції України до Єдиного Цифрового ринку ЄС. Глава держави відзначив перспективність створення умов для поступового зниження плати за роумінг між Україною та країнами ЄС.

Лідери позитивно відзначили можливості програми "Еразмус+" в контексті підтримки зусиль України з модернізації вищої освіти та подальшої інтеграції до Європейського простору вищої освіти. Президент України запропонував вивчити питання надання права українській молоді навчатися у вищих навчальних закладах ЄС на тих самих умовах, на яких навчаються громадяни Європейського Союзу.

Наступний Саміт Україна – Європейський Союз відбудеться у Брюсселі у 2018 році.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux