• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Підтримка України Заходом є інвестицією у його власну безпеку
Опубліковано 27 лютого 2018 року о 18:46

Відбиваючи російську агресію і водночас проводячи реформи, Україна дає час Заходу згуртуватися для захисту спільних цінностей.

Про це заявила Віце-прем‘єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи у вівторок, 27 лютого, перед депутатами Європарламенту на засіданні підкомітету ЄП з питань оборони та безпеки.

«Для всього цивілізованого світу було б страшною помилкою вважати, що ця агресія стосується лише України або спрямована лише проти України. Росія створює екзистенційну загрозу не лише таким країнам як Україна, Молдова та Грузія, а також Європейському Союзу, НАТО, Північній Америці та цілій Європі, і передусім цінностям, на яких побудований мирний і процвітаючий демократичний світ за останніх 70 років», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем`єр-міністр підкреслила, що фінансування виборчих кампаній політиків і цілих партій, підготовка парамілітарних груп, підтримка ультраправих та ультралівих рухів, ворожих до НАТО, ЄС та імміграції в багатьох країнах, а також сприяння транскордонній злочинній діяльності робить російську владу серйозною загрозою для демократій.

«Путін – кадебіст. Він бачить світ через призму КДБ. І він робить Росію такою ж. Як кадебіст він мислить з точки зору експлуатації слабких місць та контролю над ними. Зараз він використовує цю стратегію в глобальному масштабі: експлуатуючи слабкі сторони Заходу та беручи його під контроль», - застерегла Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що саме слабка реакція світової спільноти на попередні дії Росії, зокрема, на агресію проти Грузії у 2008 році, заохотила Кремль продовжувати агресивну політику й у підсумку окупувати частину території України. При цьому урядовець визнала, що й реакція України на дії Росії у 2008 році була недостатньо чіткою й активною.

Віце-прем’єр-міністр засудила заклики окремих західних політиків до послаблення чи зняття санкцій з Росії. «Це неприпустимо, це якраз те, чого очікує Росія, яка шукає найслабші ланки, щоб зламати єдність ЄС і трансатлантичну єдність. Ви сильні лише коли ви єдині – і це ідея, на якій побудований ЄС. Тому важливо зберегти цю єдність. І неправда, коли кажуть, що санкції не діють, бо в такому разі Росія не намагалася б їх скасувати».

Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що, захищаючи свій суверенітет від російської агресії, Україна водночас проводить реформи, необхідні для утвердження демократії, рівності перед законом та забезпечення справедливого доступу до економічних можливостей.

«Хоч Кремль може вважати Україну лабораторією для тестування тактики гібридної війни, але я хотіла б нагадати вам, що Україна є також передовою демократії та верховенства права», - звернулася вона до депутатів Європейського парламенту. Таким чином, на її думку, підтримка України з боку Заходу є його інвестицією у власну безпеку.

«Сьогоднішня боротьба за свободу в Україні дає час Заходу консолідуватися, усвідомити спільну загрозу, виробити спільну позицію та рішучі кроки для протидії російському агресору в усьому євроатлантичному регіоні», - резюмувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем`єр-міністр також поінформувала депутатів Європарламенту про загрозливий розвиток ситуації в Криму, який Росія перетворила на військову базу, та про перманентне й масове порушення прав людини на півострові.

Вона також наголосила на недотриманні Москвою Мінських угод і застерегла, що ці тенденції разом із поточними зусиллями Росії щодо нарощування військової інфраструктури уздовж східного державного кордону України та тимчасово окупованого Криму створюють нові ризики повномасштабного відновлення бойових дій і можуть слугувати прикриттям для підготовки можливого повномасштабного вторгнення в Україну збройних сил Росії.

Віце-прем`єр-міністр нагадала, що у березні 2015 року Президент України направив офіційний запит Генеральному секретареві ООН та Президентові Ради Безпеки ООН щодо розгортання миротворчої операції ООН в окупованих районах Донецької та Луганської областей України. Вона вказала, що розгортання миротворчої операції ООН могло б сприяти відновленню миру та безпеки в ОРДЛО.

Разом з тим, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, розгортання такої місії має передбачати виведення всіх окупаційних військ та найманців, їхньої зброї з території України, а також забезпечення ефективного контролю над українсько-російським кордоном, щоб запобігти проникненню російської армії, зброї, обладнання та найманців на територію України. При цьому вона наголосила, що представники держави-окупанта не можуть брати участь у миротворчій місії.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux