• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
24-25 квітня Брюссель відвідала делегація Генеральної прокуратури України на чолі з Юрієм Луценком
Опубліковано 25 квітня 2018 року о 21:11


24 квітня 2018 року в ході робочого візиту до м. Брюссель (Королівство Бельгія) Генеральний прокурор України Юрій Луценко взяв участь у публічних слуханнях в Європейському парламенті на тему: «Чи може Україна виграти війну проти корупції?».

Учасниками дискусії обговорено проблематику протидії корупції в Україні у кримінальній та позакримінальній сферах, результати роботи органів державної влади та правоохоронної системи на цьому напрямку.

Під час виступу Юрій Луценко зосередив увагу на досягненнях відомства з переслідування колишніх та чинних корумпованих чиновників, а також необхідності ліквідації існуючих схем політичної та олігархічної корупції.

«Коли у тебе пробоїна в трюмі корабля, то активно працювати помпою недостатньо. Засуджені корупціонери – не кінцевий результат боротьби, необхідно ліквідувати схеми, які вони використовують. Ми знищили корупцію у державних закупівлях, автоматизували відшкодування ПДВ, ліквідували так звані податкові майданчики, але чимало проблем ще належить вирішити», – наголосив Генеральний прокурор України.

Юрій Луценко зазначив: «Якщо є бажання – знайдеться можливість», і закликав об’єднати зусилля влади та громадянського суспільства на цьому напрямку, який є «другим фронтом війни за Україну».

Євгеній Єнін у власному виступі окреслив основні напрямки реформування органів прокуратури, успіхи відомства у поверненні злочинних активів та у протидії кіберзлочинності.

«Ефективна взаємодія з іноземними партнерами є передумовою притягнення корумпованих чиновників до відповідальності. Саме у закордонних юрисдикціях знаходяться як злочинні активи, так і ключові докази їх протиправної діяльності», – зазначив заступник Генерального прокурора.

У ході публічних слухань відбувся обмін думками з членами Європейського парламенту, представниками експертного середовища та українською делегацією щодо подальших дій для ствердження верховенства права в Україні.

25 квітня 2018 року делегацією відомства також взято участь у публічних слуханнях на тему: «Підприємництво в сучасній Україні», організованих в Європарламенті.

Юрій Луценко повідомив учасників зустрічі про кроки, здійснені Генеральною прокуратурою України протягом останніх двох років з метою створення сприятливого інвестиційного клімату для міжнародного бізнесу.

Очільник відомства зазначив, що такі новації у роботі органів прокуратури, як створення Генеральної інспекції, формування органів самоврядування, набір «нових облич» та імплементація Дорожньої карти реформування органів прокуратури спільно з іноземними партнерами, забезпечуватимуть роботу прокурорів відповідно до кращих світових стандартів та у довгостроковій перспективі сприятимуть підвищенню привабливості України для інвестицій.

Також під час виступу Генеральний прокурор України наголосив, що підписане ним торік розпорядження про зниження тиску на чесний бізнес, налагодження прямого діалогу з Радою бізнес-омбудсмена та бізнес-асоціаціями є важливими практичними заходами на шляху до збільшення інтересу іноземних підприємців до нашої держави.

«Запевняю вас, що голос бізнесу добре чути у правоохоронних органах України», – підкреслив Юрій Луценко.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux