• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Представник МВС України в Брюсселі В.Ридван взяв участь у круглому столі, присвяченому організації безпеки під час ЄВРО 2012 в Україні та Польщі
Опубліковано 05 червня 2012 року о 16:55

Представник МВС України в Брюсселі, полковник міліції Володимир Ридван взяв участь у круглому столі Центру Європейської політики «Футбольна дипломатія: безпека, політика мобільності та інновації ЄВРО 2012», присвяченому організації безпеки під час ЄВРО 2012 в Україні та Польщі.

Представник МВС України, а також його польські колеги з МВС та Прикордонної служби Республіки Польща запевнили у готовності правоохоронних сил двох країн гарантувати на високому рівні безпеку фанатів футболу та мешканців приймаючих міст ЄВРО 2012.

Було наголошено, що правоохоронні органи України та Польщі мають успішну багаторічну історію співпраці, що сприятиме ефективній та оперативній координації зусиль правоохоронних органів під час проведення матчів чемпіонату Європи. Зокрема, В.Ридван привернув увагу, що перша Угода про співпрацю між правоохоронними органами України та Польщі була укладена у 1992 році, а з 2008 року діє двостороння Угода та відповідний План заходів щодо співпраці МВС України та Польщі безпосередньо в рамках ЄВРО 2012.

Представник МВС України окремо повідомив про підготовчі заходи, вжиті правоохоронними органами України, для організації безпеки під час ЄВРО 2012. Йдеться, зокрема, про спеціальну мовну підготовку служб охорони громадського порядку, яка дозволить їм на достатньому рівні спілкуватися з іноземними гостями України. Кожна з команд-учасниць чемпіонату крім того матиме спеціального офіцера зв’язку МВС України з високими переговорними здібностями та досконалим знанням англійської, а в деяких випадках - також мови країни походження команди. Під час ЄВРО 2012 в рамках існуючих робочих домовленостей в Україні та Польщі також використовуватиметься практика спільних патрулів разом з представниками правоохоронних органів інших країн-учасниць чемпіонату для подолання викликів, пов’язаних з можливою поведінкою окремих груп фанатів з країн-гостей. Така практика, за словами В.Ридвана, була випробувана в інших країнах і засвідчила свою ефективність. Правоохоронні органи України повністю мобілізовані, готові до зростання руху на дорогах, в громадському транспорті України, до проведення масових заходів, та, в цілому, не очікують позаштатних ситуацій, запевнив він.

Відповідаючи на питання учасників заходу щодо повідомлень в європейській пресі про випадки расизму та ксенофобії в Україні та Польщі та реакції на них правоохоронних органів, В.Ридван наголосив, що відповідно до українського законодавства, расизм та ксенофобія є злочинами, і запевнив у готовності українських правоохоронних органів належним чином відповідати на будь-які злочини. Водночас він підкреслив, що Україна є толерантною країною з тривалою історією розвинених дружніх відносин з країнами африканського, азіатського та інших континентів та констатував, що в щоденній практиці МВС України злочини з расистських мотивів зустрічаються вкрай рідко.

У заході, організованому за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі, взяв участь також Постійний Представник Польщі при ЄС Я.Томбінський. Він наголосив, що ЄВРО 2012 стало хорошою нагодою для Польщі та України посилити співпрацю в галузі державного управління, розвитку інфраструктури, зокрема пунктів пропуску на кордонах, а також унікальною можливістю для зближення України та ЄС загалом і України та Польщі зокрема. Натомість, за його словами, одним з викликів цього чемпіонату залишається візове питання. У цьому контексті Посол Я.Томбінський та представник МВС Польщі А.Вавжик зазначили, що Польща максимально полегшить процедуру отримання Шенгенської візи для учасників та фанатів футбольних матчів в рамках Візового Кодексу ЄС. Йдеться, зокрема, про збільшення консульських працівників та оперативний розгляд всіх візових звернень для відвідання матчів у Польщі.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо небажання представників Європейської Комісії відвідувати матчі ЄВРО 2012 в Україні, представник Польщі зазначив, що чемпіонати організовуються не для політиків, а для гравців та спортивних вболівальників. «Я сподіваюсь, що фанати, які сидітимуть на стадіонах, будуть переважно фокусуватися на тому, що відбувається на полі, а не на тому, хто сидить на VIP-трибунах. Для журналістів, можливо, це і важливо, але не для фанатів», - зазначив Я.Томбінський.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux