• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
18-е засідання Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС (мм.Київ, Івано-Франківськ)
Опубліковано 21 лютого 2012 року о 16:11

20 лютого ц.р. в Києві відбулося Вісімнадцяте засідання Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС.
Звертаючись до учасників засідання, Голова ВРУ В.Литвин високо оцінив сприяння Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС у питанні реалізації європейських прагнень України. «Ви залишаєтеся прихильниками України і докладаєте багато зусиль, щоб Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом було парафовано, - сказав В.Литвин під час зустрічі у понеділок з членами Європейського Парламенту у Комітеті з парламентського співробітництва між Україною та ЄС.
Депутати обмінялися думками з приводу актуальних питань відносин Україна – ЄС, зокрема щодо укладення Угоди про асоціацію та створення ЗВТ, розвитку економічного та секторального співробітництва, лібералізації візового режиму для громадян України, Східного Партнерства та його парламентського виміру – Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Виступаючи під час засідання, Співголова Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС, Голова Комітету з питань європейської інтеграції ВРУ Борис Тарасюк підкреслив, що одним з ключових питань порядку денного відносин між Україною та ЄС залишається питання укладення Угоди про асоціацію на заміну чинної Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Союзом.

Завершенням переговорів, зазначив Б.Тарасюк, відкрито шлях для технічної підготовки остаточної консолідованої версії Угоди, в тому числі, в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, для її якнайскорішого парафування та подальшого підписання.
У свою чергу Голова делегації Європарламенту у Комітеті з парламентського співробітництва між Україною та ЄС Павел Коваль підкреслив, що одним з головних питань у відносинах між Україною та Євросоюзом є наступні парламентські вибори в Україні. За його словами, демократичність і прозорість виборчого процесу сприятиме підвищенню авторитету України як демократичної держави.

На важливість наступних парламентських виборів звернув увагу також заступник Голови ВРУ М.Томенко, який звернувся з вітальним словом до членів Комітету, зазначивши, що "парламентські вибори стануть важливим тестом на відданість нашої держави європейським цінностям й тому докладаємо зусиль для їх вільного та демократичного проведення". Він зауважив, що важливим кроком на цьому шляху стало ухвалення Верховної Радою у листопаді минулого року Закону "Про вибори народних депутатів України", який "був підтриманий конституційною більшістю голосів за консолідації всіх політичних сил України".

Також заступник Голови Верховної Ради України наголосив, що лібералізація візового режиму з ЄС є одним із ключових завдань в контексті європейської інтеграції, оскільки зрушення в цій сфері надзвичайно важливі для всіх українських громадян. "Ми розуміємо, що попереду ще виконання нами низки важливих завдань в контексті забезпечення лібералізації візового режиму, але ми сповнені рішучості завершити цю роботу і розраховуємо на наших європейських партнерів. Ми уникаємо процесу політизації візової лібералізації, натомість нам слід використовувати позитивні досягнення. І такий досвід у нас є. Зокрема, у рамках розширення категорій українських громадян, які зможуть за спрощеною процедурою отримувати дозвіл на відвідування ЄС. Це стало можливим завдяки внесенню змін до Угоди про спрощений порядок оформлення віз для громадян України. Сподіваюся, невдовзі Україна та ЄС зможуть підписати цей документ", - підкреслив М.Томенко.

Під час засідання також зверталася увага на співробітництво в рамках Східного Партнерства та його парламентського виміру - Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ.

Відкриття, перша та друга робочі сесії 18 засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Європейським Союзом (КПС) відбулися 20 лютого у м. Київ, засідання Робочої групи КПС з питань місцевої та регіональної реформи буде проходити 21-22 лютого в м. Івано-Франківськ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux