Відповідну інформацію оприлюднено сьогодні, 14 лютого 2012, в офіційному виданні Європейського Союзу.
Угода наукове і технологічне співробітництво створює юридичну базу для координації співпраці України та ЄС у сфері наукового і технологічного співробітництва. Зокрема, вона надасть імпульс для інтеграції вітчизняних наукових установ до європейського дослідницького простору та використання ними існуючих інструментів і механізмів забезпечення актуальних досліджень і розвитку.
Доступ до сучасних європейських науково-технологічних розробок сприятиме відновленню позицій України як країни-постачальника, а не тільки споживача високотехнологічної продукції.
Важливим елементом відновленої Угоди стало створення Спільного Комітету з співробітництва в галузі науки та технологій, перше засідання якого відбулося 23 листопада 2011.
Угоду про наукове і технологічне співробітництво було підписано 04 липня 2002 року в Копенгагені. Термін дії Угоди завершився 08 листопада 2009 року. Для відновлення дії Угоди на наступні п’ять років сторони мали пройти відповідні внутрішні процедури. Європейська сторона завершила цей процес у березні 2011 року, українська - у грудні 2011 року, про що поінформувала Секретаріат Ради ЄС 21 грудня 2011. Відтак, відповідно до статті 12, Угода про відновлення Угоди про Угоди про наукове і технологічне співробітництво набула чинності 21 грудня 2011.