• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Донецький регіон відкрито для всіх, хто бажає співпрацювати в галузі залучення інвестицій в економіку області - Голова ОДА А.Шишацький в Брюсселі
Опубліковано 12 жовтня 2012 року о 14:08

Донецький регіон відкрито для всіх, хто бажає співпрацювати в галузі залучення інвестицій в економіку області. На цьому наголосив голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ в Брюсселі, звертаючись до співробітників дипломатичного корпусу, інституцій ЄС та бізнесу під час презентації економічного та інвестиційного потенціалів Донеччини. «Якщо подивитися на мапу Донеччини, то вона нагадує розкриту долонь. Отже, ось вам наша рука!»,- підкреслив Андрій ШИШАЦЬКИЙ.

Під час свого виступу голова регіону також наголосив, що за обсягом іноземних інвестицій Донеччина стабільно залишається одним з лідерів серед інших регіонів України. Так, станом на 1 липня 2012 року обсяг прямих іноземних інвестицій склав 2,8 млрд. долл. США.

Андрій ШИШАЦЬКИЙ окреслив перед іноземними партнерами основні напрямки розвитку регіону у найближчий час. Передусім це розробка та використання альтернативних джерел енергії та запровадження інноваційних технологій у виробничий процес на підприємствах області. Також незважаючи на те, що територія області знаходиться в зоні, так званого, ризикованого землеробства керівництво регіону приділяє значну увагу розвитку агропромислового сектору.

Особлива увага в області, за словами губернатора, приділяється також питанням енергозбереження,захисту навколишнього середовища, а саме зменшення шкідливих викидів. «Поновлення біоресурсів найважливіших водних об'єктів регіону, зокрема річки Сіверський Донець та Азовського моря - один з найважливіших пріоритетів діяльності регіональної влади»,- зазначив Андрій ШИШАЦЬКИЙ.

Губернатор також наголосив, що Донеччина є одним з ведучих експортноорієнтовних регіонів України. «Ми стабільно займаємо перше місце серед регіонів України з експорту товарів, які складають 22% від усього загальнонаціонального експорту»,- сказав Андрій ШИШАЦЬКИЙ.

Окремо під час презентації Андрій ШИШАЦЬКИЙ звернув увагу її учасників на те, що окрім того, що Донеччина є найпотужнішим промисловим центром України, це є також й регіон з багатою культурною спадщиною, в якому мешкає чимало талановитих людей.

«Ми підтримуємо європейські стандарти і принципи. Ми – європейський регіон»,- зазначив голова облдержадміністрації.

В ході презентації виступили також голова Донецької обласної ради Андрій ФЕДОРУК, заступник голови облдержадміністрації Олександр ФОМЕНКО та Донецький міський голова Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО.
Зокрема, Андрій ФЕДОРУК розповів про принципи роботи органів місцевого самоврядування, що побудовано в регіоні, навівши приклад роботи асоціації органів місцевого самоврядування, яка об’єднує місцеві органи влади усіх міст і районів області.

Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО розповів європейським партнерам про те, що Донецьк вже давно й успішно співпрацює з такими європейськими містами-побратимами як Бохум, Острава, Рур тощо, а також з Асоціацією шахтарських міст Європи. «У нас спільні проблеми промислових міст. І ми разом шукаємо шляхи їх інвестиційної та іміджевої привабливості»,- зазначив міський голова Донецька.

В свою чергу, заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр ФОМЕНКО більш детально розповів присутнім про економічний та інвестиційний потенціали Донеччини.

Перебуваючи в Бельгії, делегація Донецької ОДА провела зустрічі з Президентом Комітету європейських регіонів Р.Л.ВАЛКАРЕЛЬ СІСО, депутатами Європейського Парламенту, Міністром енергетики Бельгії П.МАНЬЄТОМ, Міністром економіки регіону Валлонія Ж.-К.МАРКУРОМ.

Крім того, відбувся робочий візит до м.Шарлеруа мера Донецька О.ЛУК’ЯНЧЕНКА, де було проведено зустріч з мером Шарлеруа. У ході зустрічі було обговорено перспективи розвитку двостороннього співробітництва між Донецьком і Шарлеруа, які є містами побратимами. Серед іншого, відбулись переговори з керівництвом аеропорту Шарлеруа. Сторони висловили взаємну зацікавленість щодо налагодження взаємного співробітництва між аеропортами Донецька і Шарлеруа.

Мер Донецька провів зустріч з групою бельгійських компаній, які спеціалізуються на проектах з утилізації промислових відходів та реабілітації забруднених територій, а також в рамках свого візиту відвідав меморіальний комплекс Буа де Козьє, де поклав квіти до меморіалу загиблих під час аварії у 1956 році шахтарів та залишив запис в книзі співчуттів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux