• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Україна та ЄС започаткували Кібердіалог
Опубліковано 04 червня 2021 року о 12:51

Спільне повідомлення для преси

3 червня 2021 року відбувся перший раунд Кібердіалогу Україна – Європейський Союз. Україна та ЄС підтвердили свою відданість глобальному, відкритому, стабільному та безпечному кіберпростору, який повністю відповідає принципам верховенства права, у якому права осіб однаково захищені у мережі та поза її межами, і в якому безпека, економічний розвиток, процвітання і єдність вільних і демократичних суспільств заохочуються і належним чином захищені. ЄС висловив свою солідарність і підтримку Україні, яка зазнає кібератак, спрямованих на підрив критичної інфраструктури.

Україна та Євросоюз надали інформацію про інституційну структуру і повноваження органів у сфері кіберпростору, а також про останні напрацювання у розробці відповідних політик та законодавчих ініціатив, включаючи оновлення Директиви ЄС про безпеку мережевих та інформаційних систем (Директива NIS), і зусилля України у розробці політик і законодавства у сфері кібербезпеки, узгоджених з правовою та інституційною базами ЄС. 

Окрему увагу було приділено питанням координації та співпраці у рамках міжнародних організацій для посилення кіберстійкості і забезпечення відповідальної поведінки держав у кіберпросторі. У зв'язку з цим сторони підтвердили свою відданість необхідності створення Програми дій з відповідальної поведінки держав у кіберпросторі в рамках Організації Об'єднаних Націй. Учасники привітали посилення глобальних спроможностей, що триває, задля запобігання, виявлення, пом'якшення негативного впливу, стримування, реагування на зловмисну кібернетичну активність і забезпечення надійного захисту, а також підкреслили необхідність координації та співпраці задля підтримання глобального, відкритого, стабільного та безпечного кіберпростору.

Україна та ЄС підтвердили важливість Будапештської Конвенції, яка слугує потужним підґрунтям для національного законодавства і міжнародної співпраці у боротьбі з кіберзлочинністю, відданість якнайшвидшому  схваленню проєкту Другого додаткового протоколу для посилення співпраці у сфері боротьби з кіберзлочинністю та використання  електронних доказів, а також засвідчили відданість пошуку та сприянню міжнародному співробітництву для ефективної боротьби з кіберзлочинністю на регіональних і міжнародних майданчиках. Україна представила результати впровадження положень Будапештської конвенції в національне законодавство, а саме проєкти законодавчих актів про внесення змін до Кримінального процесуального та Адміністративного кодексів України. Обидва проєкти, затверджені профільним комітетом українського Парламенту, очікують відповідного ухвалення.

Під час зустрічі сторони також порушили питання цифрової трансформації та діяльності з розбудови спроможностей, які сприяють кіберстійкості та боротьбі з кіберзлочинністю в Україні та світі. Сторони підкреслили важливість кібербезпеки як необхідного елемента забезпечення довіри до зусиль з цифрової трансформації та продемонстрували відданість активізації підтримки в цій сфері.

Учасники підкреслили необхідність розвитку діалогу з кібербезпеки і досягнення практичних результатів співпраці.

Співголовуючими  з боку ЄС виступили Йоганнек Белфорт, директор з питань безпеки та оборонної політики Європейської служби зовнішньої діяльності, Якуб Боратинський, начальник відділу кібербезпеки і політики цифрової приватності – заступник директора генерального директорату Європейської Комісії з цифрового суспільства, довіри і безпеки, а з української сторони – Марина Михайленко, директор департаменту ЄС і НАТО Міністерства закордонних справ України. Низка держав-членів ЄС виступили як спостерігачі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux