• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У Брюсселі відбулося Двадцяте засідання Комітету парламентського співробітництва Україна-ЄС
Опубліковано 14 листопада 2013 року о 16:50

14 листопада 2013 року у м. Брюссель під спільним головуванням Петра Порошенка від імені Верховної Ради України, і Павела Коваля від імені Європейського Парламенту відбулось Двадцяте засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

 

 

СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ

 

Порядок денний відносин Україна ЄС після Вільнюського Саміту

 

14 листопада 2013 року у м. Брюссель під спільним головуванням Петра Порошенка від імені Верховної Ради України, і Павела Коваля від імені Європейського Парламенту відбулось Двадцяте засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

 

Комітет з парламентського співробітництва, обговоривши стан відносин між Україною та ЄС після шістнадцятого саміту Україна - ЄС (25 лютого 2013 року, Брюссель) та напередодні Третього саміту Східного партнерства (28-29 листопада 2013 року, Вільнюс ) ухвалив наступну Спільну Декларацію.

 

Комітет з парламентського співробітництва (КПС):

 

1. Вважає, що подальше поглиблення відносин між Україною та ЄС,  базуючись на засадах Угоди про асоціацію включно із поглибленою і всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, становить спільний інтерес. Підкреслює, що Угода про асоціацію, серед іншого, являє собою унікальний інструмент для модернізації України відповідно до високих політичних, економічних та соціальних стандартів ЄС.

2. Відзначає певний прогрес, досягнутий Україною в імплементації критеріїв, зазначених у Висновках Ради міністрів закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року.

3. Висловлює повну підтримку моніторинговій місії Європейського Парламенту до України на чолі з колишніми президентами П.Коксом і А.Кваснєвським, включаючи необхідність уваги до судових справ, які викликають особливе занепокоєння.                                          

4. Очікує, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана під час Третього Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі 29 листопада 2013 року, за умови, що всі критерії, зазначені у Висновках Ради міністрів закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року будуть  виконані, а також буде прийняте рішення щодо початку тимчасового застосування Угоди. Підтверджує взаємні зобов’язання Європейського Парламенту і Верховної Ради України щодо якнайшвидшої ратифікації Угоди про асоціацію.

5. Вітає широкий консенсус в суспільстві та політикумі України щодо її європейського вибору. Закликає політичні сили, представлені у Верховній Раді України, зберегти існуючу консолідацію навколо питань європейської інтеграції,  що є сприятливим підґрунтям та необхідною передумовою для ефективних і злагоджених зусиль в наближенні України до Європейського Союзу.

6. Підкреслює, що одним з ключових завдань для України після Саміту у Вільнюсі має бути налагодження дієвого механізму імплементації положень Угоди про асоціацію. З цією метою закликає Уряд України, у тісній співпраці з ЄС, завершити роботу над Національною Програмою з імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і його державами-членами та затвердити її.

7. Наголошує на спільній відповідальності України та ЄС за успішну та всеохоплюючу імплементацію Угоди про асоціацію. Враховуючи рішення Саміту Україна - ЄС від 25 лютого 2013, очікує, що Україна та ЄС проведуть необхідні консультації стосовно прийняття та використання майбутньої допомоги, яка буде надана Україні стороною ЄС на потреби належної імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

8. Відзначає врегулювання ситуації щодо відсутності результату волевиявлення на п'яти одномандатних виборчих округах після проведення останніх парламентських виборів в Україні. Очікує, що повторні вибори в цих округах, проведення яких заплановане на 15 грудня 2013 року, пройдуть у вільний, прозорий та демократичний спосіб та у відповідності з міжнародними стандартами.

9.Вважає, що практичне впровадження в Україні дії принципу верховенства права має вирішальне значення для перспектив подальшої інтеграції України в ЄС і є одним з найважливіших  чинників, що лежать в основі Угоди про Асоціацію. У зв'язку з цим, наголошує на необхідності здійснення конституційної реформи, результатом якої має стати створення збалансованої і функціональної системи врядування з дієвим механізмом стримувань і противаг, а також здійснення своєчасної, прозорої і всеосяжної реформи судової системи, органів прокуратури і міністерства внутрішніх справ України відповідно до європейських стандартів.

10.Висловлює занепокоєння стосовно нещодавніх недружніх торговельних заходів Росії проти експорту українських товарів, які були розцінені як тиск  на Україну, спрямований проти суверенітету країни. Підкреслює необхідність утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску.

11.Очікує від ЄС далекоглядності та стратегічного бачення у питанні пом'якшення наслідків тиску з боку Росії на країни Східного партнерства, зокрема, Україну. З цією метою сподівається, що ЄС надасть Україні значну підтримку, сприяючи, зокрема, відновленню співпраці між Україною та Міжнародним Валютним Фондом, збільшенню програм фінансової та технічної допомоги, розморожуванню бюджетних програм підтримки, наданню макрофінансової допомоги Україні,  ширшому відкриттю своїх ринків для товарів і послуг з України, розширенню інформаційної кампанії про переваги Угоди про асоціацію для України, ЄС та Росії в тому числі.

12. Відзначає, що Україна в якості транзитної країни залишається надійним партнером для ЄС, готовим і спроможним забезпечити безперебійний і безпечний потік газу до Європи. У цьому контексті, вітає прагнення України та ЄС розвивати енергетичне співробітництво, засноване на принципах солідарності та взаємовигоди, які є основоположними для Енергетичного Співтовариства. Сподівається на якнайшвидше надання першої лінії кредиту від міжнародних фінансових інституцій для реалізації транзитного проекту «Перший етап реконструкцій лінійних споруд газопроводу Уренгой–Помари–Ужгород», яким, фактично, розпочнеться модернізація української газотранспортної системи за підтримки ЄС.

13.Підкреслює важливість розробки Україною власної енергетичної стратегії на період до 2030 року у відповідності до її зобов’язань в рамках Договору про Енергетичне співтовариство; закликає продовжити реформи ринку газу та електроенергії, а також забезпечити адекватну частку енергії з відновлювальних джерел до 2020 року;

14. Наголошує на важливості забезпечення вільного руху українських громадян до  країн-членів ЄС як необхідної передумови посилення євроінтеграційних настроїв в українському суспільстві. Закликає українську сторону завершити всі необхідні законодавчі процедури до Саміту Східного партнерства у Вільнюсі та Раду ЄС якомога швидше ухвалити рішення щодо завершення першої та переходу до заключної фази виконання Плану дій з лібералізації ЄС візового режиму для України. Також закликає країни-члени ЄС всебічного захищати соціальні права українських громадян, що легально проживають в державах-членах Європейського Союзу.

15. Вважає, що реальна європейська перспектива, як це передбачено в ст. 49 Договору про Європейське Співтовариство, повинна стати важливим стимулюючим фактором для здійснення подальших реформ. Розглядає майбутній Третій Саміт Східного Партнерства, що пройде у Вільнюсі в листопаді 2013 року як можливість для забезпечення концептуального досягнення політики Східного партнерства і очікує, що Саміт буде добре підготовлений з належним залученням країн-партнерів та беручи до уваги при підготовці їх відповідні позиції.

16. Висловлює підтримку та позитивно оцінює імплементацію Україною пріоритетів свого Головування в ОБСЄ. Вітає рішучі зусилля Головування спрямовані на інституційне зміцнення Організації, а також досягнення прогресу у вирішенні конфліктів, зокрема, в рамках переговорів в форматі 5+2 щодо Придністровського врегулювання.

 17. З почуттям глибокої скорботи вшановує пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років та закликає країни-члени Європейського Союзу засудити злочинні дії тоталітарного режиму СРСР, спрямовані на організацію Голодомору - геноциду українського народу, а також вшанувати пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років, зокрема, під час проведення офіційних заходів саміту "Східного партнерства" 28-29 листопада у Вільнюсі.

18. Має намір провести наступне засідання Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС в Україні у березні 2014 року. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux