• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України від 10 лютого 2014 року
Опубліковано 10 лютого 2014 року о 12:34

Неофіційний переклад

1. ЄС з глибокою стурбованістю спостерігає за ситуацією і триваючою політичною кризою в Україні та залишається готовим швидко відреагувати на будь-яке погіршення ситуації на місці. Рада стривожена ситуацією з правами людини, включаючи насилля, випадки зникнення людей, катувань та залякувань і засуджує смерті та травми, яких зазнали всі сторони. Рада закликає всіх учасників утримуватися від насильства та відмежуватися від радикальних дій. Влада повинна вжити всіх необхідних заходів для забезпечення дотримання та захисту основоположних прав громадян України. Будь-які демонстрації повинні здійснюватися мирним шляхом. Триваючі випадки навмисних цілеспрямованих дій проти організаторів та учасників мирних протестів, а також проти журналістів, повинні бути негайно припинені. Рада продовжує закликати владу до належного розслідування всіх актів насильства у прозорий та неупереджений спосіб і притягнення винних до відповідальності. Слід негайно відреагувати на нинішню атмосферу безкарності, яка дозволяє вчиняти такі дії. ЄС також закликає Уряд України без зволікань призначити представника до Консультативної групи з питань розслідувань під егідою Ради Європи.

 

2. ЄС вітає нещодавні кроки, зокрема, рішення Верховної Ради від 28 січня про скасування законів, які неналежним чином обмежили використання фундаментальних свобод. Необхідними є подальші зусилля для пошуку тривалого рішення нинішньої політичної кризи. ЄС рішуче закликає всі сторони знайти, шляхом інклюзивного діалогу, демократичне рішення, яке б відповідало устремлінням українського народу. ЄС запрошує Україну звернутися до міжнародних механізмів розв’язання кризи. Новий інклюзивний Уряд, конституційна реформа, яка б дозволила повернутися до більшого балансу між гілками влади, а також підготовка до вільних і чесних президентських виборів сприяли б поверненню України на сталий шлях реформ. ЄС готовий надати експертну допомогу у всіх сферах, де це буде корисно, а також закликає Україну використати досвід таких міжнародних організацій як Рада Європа, ОБСЄ та ООН. ЄС цінує зусилля Головування ОБСЄ та його пропозицію щодо надання допомоги. 

 

3. ЄС залишається відданим підтримці курсу реформ України. На основі проведення новим українським Урядом економічних та політичних реформ, ЄС готовий продовжити свої зусилля разом з міжнародною спільнотою та міжнародними фінансовими інституціями, щоб допомогти Україні, відповідно до обґрунтованих умов, у пошуку сталого вирішення її складної економічної ситуації. Рада запрошує Високого представника та Комісію продовжити зусилля з цією метою.       

4. Рада вітає невтомні зусилля Високого представника та Комісії, спрямовані на сприяння діалогу між сторонами в Україні. ЄС і надалі активно працюватиме з Україною і підтримуватиме свою присутність на високому рівні з метою сприяння сторонам у їхніх зусиллях, спрямованих на стабілізацію ситуації та виведення України з нинішньої кризи.  

 

5. Посилаючись на свої висновки від 10 грудня 2012 року, а також висновки Європейської Ради від 19-20  грудня 2013 року, Рада підтверджує свою відданість підписанню Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, щойно Україна буде готова. Рада наголошує на праві всіх суверенних держав приймати їхні власні зовнішньополітичні рішення без неналежного зовнішнього тиску. Рада висловлює своє переконання, що ця Угода не становить кінцевої мети у відносинах між Україною та ЄС.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux