• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 01.04.2012
Опубліковано 01 квітня 2012 року о 13:58

Напередодні парафування Угоди про асоціацію Україна-ЄС Європейська Служба зовнішньої діяльності провела технічний брифінг у форматі «не для запису», за результатами якого низка брюссельських ЗМІ з посиланням на європейських дипломатів повідомила про виключно технічний характер парафування. «Це незначна подія, але також сигнал доброї волі з тим, щоб підтримати проєвропейський імпульс в Україні», - цитує «Франс-Прес» джерело в ЄСЗД. Водночас попри заяви європейської сторони про «технічний» характер парафування, європейські журналісти в Брюсселі досить уважно поставилися до події, про що свідчить висока відвідуваність ЗМІ брифінгу заступника Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна в день парафування.

Отже, низка ЗМІ, зокрема «Юропіан Войс» та «Європолітікс», характеризують ситуацію навколо парафування як суперечливу. Причина цьому - «стан здоров’я української демократії», зокрема в контексті справи Ю.Тимошенко. Видання також інформують про затвердження ВРУ доповіді тимчасової слідчої комісії щодо державної зради з боку Ю.Тимошенко під час підписання газового контракту з РФ у 2009 році, що теоретично передбачає покарання до 15 років ув’язнення. «Юропіан Войс» втім зазначає, що занепокоєння ЄС станом демократії в Україні не обмежується справою колишнього прем’єр-міністра, тому проведення чесних парламентських виборів у жовтні буде необхідним, хоч і не достатнім самим по собі фактором для розблокування Угоди про асоціацію. «Європолітікс» також вважає, що ратифікацію Угоди в Європейському парламенті буде вірогідно затримано. «Україна має дотримуватися європейських цінностей: верховенства права, незалежності судової системи та вільних і чесних виборів», - цитує «Європолітікс» європейську сторону. «Чим раніше у нас буде угоду, там кращими будуть рамки для реформ в Україні», - відповідає на це П.А.Клімкін. Але «Європа має зрозуміти, що це [вирок Тимошенко] є судовим рішенням», додає заступник Міністра закордонних справ України.

«Дойче Прессе Агентур» натомість повідомляє про парафування угоди, яка знаменує собою поворотний момент у політичній асоціації та створенні ЗВТ між Україною та ЄС, також відзначаючи про цьому занепокоєння ЄС ув’язненням Ю.Тимошенко, що «кидає тінь» на відносини. Відповідно до повідомлення агентства, ЄС стоїть перед дилемою: дехто в ЄС виступає за те, щоб подальша інтеграція була обумовлена звільненням Тимошенко, натомість інші аргументують, що Україна повернеться спиною до ЄС, якщо покращити відносини не вдасться. Цитуючи П.Клімкіна, німецьке інформаційне агентство повідомляє, що Угода про асоціацію – найкращий інструментарій для просування реформ в країні. «Я переконаний, що майбутня Угода про асоціацію сама собою є європейською перспективою для України», - сказав керівник переговорної команди України. «Якби ми не говорили про європейську перспективу, … нам просто не потрібна була б така амбіційна і всеосяжна угода», - зазначив він, відповідаючи на питання про відображення європейської перспективи в Угоді.

«Франс-Прес» пише про «маленький крок» назустріч більш тісним відносинам між Україною та ЄС, попри напруження, зумовлене справою Ю.Тимошенко. За словами агентства, Угода про асоціацію є «частиною зусилля ЄС утримати колишню радянську республіку від потрапляння від російський вплив». Підписання угоди навряд чи відбудеться найближчими місяцями чи перед парламентськими виборами в Україні, інформує агентство, цитуючи водночас офіційне повідомлення після парафування, де зазначалося, що «обидві сторони висловили спільне зобов’язання вжити подальших технічних заходів, необхідних для підготовки до підписання Угоди про асоціацію».

Брюссельський он-лайн портал «ЄврАктів» повідомляє, що парафування, попри технічний характер, є важливим кроком для підтримки динаміки у відносинах з Києвом. «ЄврАктів». Так само як і «Франс-прес», портал зазначає, що ЄС намагається тримати Україну в своїй орбіті в часи, коли Росія стає все більш агресивною по відношенню до сусідів. Окрему увагу «ЄврАктів» привернув питанню європейської перспективи Україні в преамбулі документу. На додаток до власної публікації «ЄврАктів» також оприлюднив позицію аналітика Центру Європейської політики А.Пол, яка відзначила, що парафування – це позитивний крок у відносинах України та ЄС, але шлях попереду ще довгий. «Найбільшим тестом буде проведення 28 жовтня парламентських виборів… Україна має перезапустити процес реформ, зокрема в таких сферах як конституційна і судова реформи, боротьба з корупцією та поліпшення бізнес клімату», - цитує А.Пол видання.

Аналітик вважає, що з огляду на те, що Україна не має перспективи членства, їй важко долати «гору». Тому, на переконання А.Пол, Угода про асоціацію має бути підписана і ратифікована: це не буде винагородою, а дороговказом. Відкладення підписання ні до чого не позитивного не приведе, вважає вона.

З Брюсселя про парафування Угоди про асоціацію також повідомили Agence Europe, PAP, Associated Press, TVN24, TVP, німецьке радіо Deutshchlandfunk тощо.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux