Протягом поточного тижня Україна в цілому не опинилася в центрі уваги європейських ЗМІ Брюсселя. Тижневик «Нью Юроп» на тематичній сторінці, присвяченій подіям в країнах Східної Європи, повідомив про резолюцію ПАРЄ, в якій міститься заклик до керівництва України розглянути всі можливості для звільнення колишнього прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко та інших членів колишнього уряду. У публікації повідомляється, що новообраний президент ПАРЄ К.Міньйон висловив занепокоєння справою Ю.Тимошенко і наголосив, що Україна має наслідувати європейським стандартам демократії та верховенства права. Водночас, йдеться у статті, Президент України В.Янукович виключив можливість звільнення Ю.Тимошенко, «зазначивши, що відповідальні за «рабські» умови контракту з Росією мають бути покарані».
Ближче до кінця тижня, з настанням сильних морозів в Європі, «прокинулася» вже відносно забута тема постачання російського газу з Росії до ЄС. Попри заяви в ЗМІ керівників «Газпром-експорту», що зменшення обсягів, які відчула на собі на початку тижня Італія, а потім і ще низка країн ЄС, є знов наслідком відбору газу Україною, брюссельські ЗМІ не поспішають цього разу сліпо слідувати логіці «Газпрому» і, максимум, цитують заяви російського постачальника. Водночас заголовки та тональність публікацій свідчать про те, що Україна - не серед підозрюваних на цей раз.
Так, «ЄврАктів» повідомляє, що «Київ рішуче заперечив» проти припущення «Газпрому» щодо несанкціонованого відбору газу. «Юропіан Войс» повідомляє про «різке скорочення постачань російського газу», щодо якого Європейська Комісія ще не отримала пояснень від Росії. Брюссельське видання «ІюОбзервер» у публікації «Дежа-вю: Росія перекриває газ ще вісьмом країнам ЄС» пише, наводячи заяви «Газпрому» та «Нафтогазу», що «паралель між 2012 та 2009 роком зросла в рази, після того як «Газпром» звинуватив Україну у крадіжці призначеного для транзиту до ЄС газу». Видання водночас задається питанням щодо лінії, яку проводить «Газпром» по відношенню до України: зокрема, автор публікації посилається на польську компанію-дистриб’ютора PGNiG, відповідно до якої зменшення постачання відбулося на лінії, що йде через Білорусь, а не через Україну. Крім того, два джерела в самому «Газпромі» повідомили, що компанія має внутрішні проблеми. «Деякі із заявок вище, ніж ми можемо прокачати.. заявки на газ збільшилися вже більше тижня тому», - повідомляє одне з джерел інформагентству «Рейтерс».