Інформаційних повідомлень в європейських ЗМІ Брюсселя з українського питання в політичному аспекті цього тижня фактично не було. Проте негативна тенденція зображення України продовжує залишатися. Зокрема, загальноєвропейський телеканал «Євроньюз» транслював сюжет про маніфестацію активістів під Кабінетом міністрів України на захист бездомних тварин в Україні напередодні чемпіонату ЄВРО 2012 влітку. Сюжет починався з відеоряду, на якому глядач бачить десятки мертвих собак в одній «братській могилі». Ведучий назвав ці зображення одними з найбільш вражаючих, що прийшли з України. Протестувальники вимагають від уряду надати кошти на будівництво притулків та стерилізацію тварин замість того, щоб їх отруювати та знищувати, - передає телеканал. Бездомні тварини в Україні були проблемою протягом десятків років, але незважаючи на незаконність методів «лови і знищуй» після прийняття країною законодавства із захисту тварин у 2006 році, «старі звички вмирають нелегко», - підсумовується в сюжеті.
Інформаційний портал «ЄврАктів» на цьому тижні розмістив статтю брюссельського політолога Аманди Пол з «Центру європейської політики» (ЕРС), в якій остання окреслює пріоритети для Президента України В.Януковича на 2012 рік.
2012 рік є роком як викликів, так і можливостей для країни. До останніх А.Пол зараховує насамперед ЄВРО 2012 як хорошу нагоду показати країну. Натомість викликів є набагато більше. Зокрема, це стан демократії в Україні та наступні парламентські вибори, які стануть лакмусовим тестом на дотримання Україною міжнародних стандартів. Крім того, окрім ціни на російський газ та «ультиматум» з боку ЄС, іншим «головним болем» для В.Януковича є також стан української економіки, яка традиційно залишається залежною від експорту металу, що робить її вразливою, зокрема, до кризових явищ в економіці ЄС. Саме як спробу вирішення останньої проблеми та у намаганні мати «щось на продаж» перед виборами розглядає дослідниця призначення В.Хорошковського замість Ф.Ярошенка міністром фінансів України.
Перший візит новопризначеного міністра фінансів – до МВФ, потім, «за чутками», до Брюсселя, пише А.Пол. Перед В.Хорошковським стоїть нелегке завдання: привести до ладу державні фінанси, покласти край програмам, які не ведуть до зростання ВВП і віддати перевагу тим, які впроваджують реформи і зменшують частину тіньової економіки і корупції.
Відтак, щоб дати відповіді на ці питання, країна має виробити чіткий стратегічний план на зустріч політичним та економічним викликам, вважає аналітик ЕРС.