• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 20.01.2012
Опубліковано 20 січня 2012 року о 14:09

Протягом поточного тижня в спеціалізованих європейських ЗМІ з’явилося декілька публікацій про Україну інформативно-негативного характеру.

Так, після відмови французькому послу з прав людини у відвіданні ув’язненої Ю.Тимошенко, телеканал «Євроньюз» 19/01/2012 повідомив про занепокоєння з боку Франції її станом. У відеосюжеті французький посол з прав людини повідомляє, що Україна повинна стати відкритою, особливо якщо хоче вступити до ЄС, відзначаючи, що ще буде не одна нагода підняти серйозно з Україною питання прав людини, зокрема під час проведення чемпіонату Євро-2012 та головування України в ОБСЄ. Захисники Тимошенко, зокрема її донька, натомість вбачають у відмові у зустрічі чергову ознаку нехтування владою станом здоров’я Ю.Тимошенко, - повідомляє «Євроньюз», додаючи, що перед тим пенітенціарна служба охарактеризувала стан здоров’я Ю.Тимошенко як задовільний.

19/01/2012 спеціалізований європейський портал «ЄврАктів» опублікував статтю «Київ відмовляється від газового договору «бери або плати», в якій повідомляє, що Україна озвучила намір не закуповувати у 2012 всі обсяги газу, передбачені контрактом 2009 року, який країна вважає несправедливим. Цю позицію озвучив прем’єр-міністр країни М.Азаров, задавши таким чином тон новому раунду переговорів. Видання повідомляє, що Москва готова понизити ціну на газ для України тільки у разі отримання частки в українській ГТС. Водночас Київ відмовляється, як вважає портал, через побоювання втратити вплив на північного сусіда та через шкоду, яку такий крок може нанести спадаючій популярності Президента України В.Януковича та його партії напередодні виборів у жовтні 2012. Повідомляючи принагідно про призначення В.Хорошковського на посаду міністра фінансів, «ЄврАктів» повідомляє, що цим кроком Президент має на меті посилити контроль за фінансовими ресурсами країни напередодні виборів.

20/01/2012 так само «ЄврАктів» друкує публікацію на підставі дослідження «Української фундації за демократію» під заголовком «Звіт подає бляклу картину України»: у статті з посиланням на зазначене дослідження повідомляється, що попри намагання уряду модернізувати країну з метою наближення до ЄС, Україна продовжує суттєво відставати від Європейського Союзу в багатьох питаннях економічного та соціального розвитку. Найбільш тривожними висновками, пише видання, є стан здоров’я українських громадян. Зокрема кількість хворих на ВІЛ, кількість смертей на шахтах зросли у 2011 порівняно з попереднім роком. Постійну негативну тенденцію демонструє також економічний розвиток, про що свідчить, зокрема, втрата Україною декількох позицій у індексах Світового банку та журналу «Форбс». Зросла кількість тих, хто живе за межею бідності. «ЄврАктів» звертає увагу на висновок дослідження про те, що на фоні скорочення витрат на програми міністерства соціального захисту на 17,6%, зросли витрати на державний апарат на 45 млн.доларів, в той час як на ЄВРО 2012 у поточному році планується витрати майже мільярд доларів. Як одна з причин важкої економічної ситуації в Україні вказується серйозна криза в ЄС, на який припадає значна частина торговельних відносин України, а також продовження тривалих переговорів з РФ щодо ціни на газ. «ЄврАктів» також повідомляє про «погіршення політичного клімату». Посилання містяться насамперед на негативну оцінку «Репортерів без кордонів», на розходження з ЄС в оцінці справи Ю.Тимошенко, що «не дозволило підписати на минулому саміті Угоду про асоціацію», а також вказується на падіння України в рейтингах «Transparency International» у питанні боротьби з корупцією.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux