• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 23.11.2011
Опубліковано 23 листопада 2011 року о 15:43

За результатами зустрічі Першого заступника Генерального Прокурора Р.Кузьміна з представниками ЗМІ в Брюсселі, найбільш детальні публікації традиційно розмістили брюссельські он-лайнові ЗМІ, що спеціалізуються на європейських питаннях, «ІюОбзервер» та «ЄврАктів».

Так, зокрема, у публікації «Прокурор України: дайте мені докази корумпованості Януковича» «ІюОбзервер» повідомляє, що візит Р.Кузьміна до Брюсселя спрямований насамперед на поліпшення іміджу країни в ЄС. З цією метою прокуратура висловлює готовність розслідувати також повідомлення про причетність до корупції Президента України В.Януковича, - повідомляє видання.

Р.Кузьмін, якого автор публікації Е.Реттман характеризує як «знаменитість», що почала справу проти колишнього Президента України Л.Кучми за причетність до вбивства та відправила до в’язниці колишнього Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко, «зробив пропозицію по Януковичу» у ході зустрічі з пресою в Брюсселі. Він однозначно заявив про винуватість Ю.Тимошенко у корупції, і на питання кореспондентів, чи не викликає у нього аналогічних підозр скромна декларація доходів Президента України і повідомлення про те, що він будує собі багатомільйонні маєтки, Р.Кузьмін повідомив, що його служба буде проводити розслідування, якщо отримає про це письмовий запит, запросивши журналістів «не соромитися» і надсилати запити, - повідомляє видання. Водночас автор публікації повідомляє, що українські ЗМІ з недовірою ставляться до такої заяви, вважаючи, що вона спрямована насамперед на те, щоб справити вплив на брюссельську аудиторію, адже сам Р.Кузьмін так само живе у «розкішному будинку ексклюзивного рекреаційного комплексу Пуща-Водиця». До конфліктів інтересів заступника Генерального прокурора автор відносить також його перебування на посаді члена Ради юстиції України, яка має вплив на суддю у справі Ю.Тимошенко.

У публікацій «дісталося» також і представникам Європейського Союзу, зокрема Високому Представнику ЄС К.Ештон: «К.Ештон останніми днями небагато зробила для того, щоб переконати українських дипломатів в тому, що жорстка лінія ЄС по Україні основується на справжніх цінностях», - пише Е.Реттман. В Києві превалює теорія, що Франція, Німеччина та Нідерланди – головні вороги інтеграції України – використовують права людини як привід, для того, щоб заблокувати європейську інтеграцію країни. З одного боку ЄС погрожує скасувати саміт Україна-ЄС в грудні, а з іншого К.Ештон і її заступники проводять візити і зустрічі з не найбільш демократичними країнами і майже нічого не говорять про права людини, повідомляє журналіст, згадуючи про Вірменію, Азербайджан, Росію, Узбекистан, Північну Корею та Зімбабве. У цьому контексті Е.Реттман також цитує слова Представника України при ЄС про подвійні стандарти ЄС, сказані з нагоди перенесення з європейської ініціативи візиту Президента України до Брюсселя. «Звичайно, якщо спитати європейських посадовців, то вони скажуть, що клімат несприятливий [для переговорів]. Якщо використовувати той самий критерій сприятливого клімату, то тоді під цим приводом можна скасовувати майже 80% всіх переговорів в ЄС».

Друга найбільш розширена публікація була підготовлена редактором «ЄврАктів» Георгі Готєвим під заголовком «Прокурор обіцяє більше справ по Тимошенко». Р.Кузьмін, пише автор, «продемонстрував рішучу налаштованість засудити Тимошенко за злочини, варті шпіонського роману». Автор подає факти, озвучені Першим заступником Генерального прокурора у ході зустрічі по трьом епізодам: «газова справа», борг перед російським Міноборони та причетність до вбивства депутата Щербаня. Той факт, що стаття присвячена переважно викладенню озвучених у ході зустрічі фактів, а не тільки і не стільки «упередженості» прокуратури щодо діючих високопосадовців, є, на думку ПУ при ЄС, свідченням того, що автор вбачає у такій викладці більшу суспільну значимість, ніж у повідомленні про невідповідність декларацій і прибутків інших посадових осіб, якому журналіст приділяє останні рядки публікації.

Так, Р.Кузьмін повідомив, що апеляція у справі колишнього прем’єр-міністра буде розглядатися у грудні ц.р. і суд може або залишити в силі попереднє рішення, або відпустити її на свободу або направити на повторний розгляд. «Кузьмін бачить невеликі шанси того, щоб Тимошенко випустили на свободу, попри політично чутливий час розгляду апеляції» - пише автор, посилаючись на запланований на 19 грудня Саміт Україна-ЄС. Р.Кузьмін не зміг спрогнозувати, чи буде розглядатися апеляція до чи після саміту. В цей час Ю.Тимошенко можуть бути висунуті інші звинувачення, - повідомляє Г.Готєв, констатуючи, що Р.Кузьмін був переконаний у винуватості Ю.Тимошенко в інших злочинах і не вживав таких термінів як «підозрювана». На переконання Р.Кузьміна, західні журналісти не мають розуміння того, за що саме була засуджена Ю.Тимошенко і тому детально описав її роль у газовій справі, - пише автор.

Журналіст передає також основні елементи аргументації Р.Кузьміна щодо заборгованості Ю.Тимошенко перед Міністерством оборони РФ, включно з тезою про те, що людина, яка має конфлікт інтересів, з огляду на її попередні справи з РФ, не мала права брати участь у газових переговорах. Р.Кузьмін також повідомив про вбивство у 1996 році одного з найбагатших людей в Україні – депутата Щербаня та його дружини в аеропорту Донецька людьми, як повідомляє журналіст, перевдягнутими у поліцейську форму. Кузьмін заявив, що вбивці Щербаня зізналися, що отримали 1 млн.доларів з рахунку, пов’язаного з Лазаренком та Тимошенко.

Журналісти також «пресингували» Р.Кузьміна, щоб він прояснив, чому його установа не розслідує справи проти тих, хто перебуває у владі, багато хто з яких, попри скромні офіційні прибутки, живуть як мільйонери. Останній відповів, що доказів злочинів немає.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux