• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Відносини Україна-РФ
Опубліковано 01 вересня 2011 року о 10:40

Російсько-український обмін заявами щодо ціни на газ викликав ланцюгову реакцію в європейських, і зокрема, брюссельських ЗМІ, які вже прогнозують повторення газової кризи 2006 та 2009 року. «Файненшл Таймс», «Франс-Прес», «ІюБізнес», «ІюОбзервер», «ЄврАктів» посилаються на «високопосадовця» в українському уряді, який повідомив про наміри України звернутися до стокгольмського арбітражу, у разі якщо РФ не піде на зниження ціни на газ до середини жовтня. «Файненшл Таймс» розцінює можливість такого кроку української сторони як додатковий тиск на «Газпром», до якого вже позивається з аналогічними позовами низка європейських компаній. Водночас, в контексті історії газових відносин між Україною та РФ, така заява української сторони «підняла занепокоєння» повторенням газової кризи, - пишуть Р.Олеарчик та Н.Баклі у «Файненшл Таймс».

Про «зростаючу температуру» у відносинах повідомив також телеканал «Євроньюз», наводячи цитату Д.Мєдвєдєва про «шантаж» з боку України, яка не пропонує нічого взамін.

«Франс-прес» та «ІюБізнес» передають, що російський президент Д.Мєдвєдєв в середу відхилив можливість поступок Києву, заявивши, що умовою зниження ціни на газ є участь України у Митному союзі та передача російській стороні 50% акцій «Нафтогазу». У протилежному випадку ціна має бути «вигідною для Росії». «Україна рішуче відкинула цю ідею і завіряє, що продовжує бути зацікавленою у членстві в ЄС впродовж наступних 10 років», - повідомляє «Франс-прес». Агентство також інформує, що останнім заявам сторін передувала безрезультатна зустріч президентів двох країн та візит міністра енергетики України до Москви.

Напруга між двома країнами зростає в той самий час, як Ю.Тимошенко готується до суду за підписання газового договору з РФ у 2009 році, який розглядається Києвом як шкідливий для національних інтересів, - пише натомість «ЄврАктів». Справа Ю.Тимошенко призвела до вуличних демонстрацій та критики з боку США та ЄС. Останній сигнал було отримано від Президента головуючої в ЄС Польщі, який попередив українського Президента про можливість сповільнення темпів інтеграції України з ЄС, - пише портал. На шляху євроінтеграції Києва «з’явилися перепони, одною з яких, беззаперечно, є справа Ю.Тимошенко, яку в Європі, у багатьох країнах, вважають по суті політичною, а не кримінальною, що шкодить іміджу України», - цитують польського Президента «Франс-Прес» та «ЄврАктів».

День Незалежності України

Стаття Президента України з нагоди Дня незалежності України у газеті «Волл Стріт Джорнал» знайшла подальше відображення у двох брюссельських ЗМІ.

Так, «Нью Юроп» у статті «Росія та ЄС потребують співпраці з Україною» пише, що В.Янукович, визнаючи важливість відносин України з РФ, заявляє, що майбутнє України залежить від тісніших стосунків з ЄС, і має намір вивести країну на шлях до майбутнього членства в Євросоюзі. Президент України запевнив, що Україна є надійною опорою стабільності у східноєвропейському регіоні та серйозним партнером у питаннях глобальної безпеки, нагадавши про рішення держави позбутися високозбагаченого урану, - повідомляє видання. В.Янукович відзначив, що Україна повинна покращувати «непрогнозовані» відносини з сусідньою РФ, а також забезпечити прозорість урядування, бізнесу та судової системи. Підсумовуючи, пише видання, Президент України висловив впевненість, що Європа не може собі дозволити залишити Україну осторонь.

У статті видання також розлого цитує заяву Президента Європейської Комісії Ж.М.Баррозу з нагоди 20-ї річниці Незалежності України, в якій останній висловлює впевненість, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС закріпить прогрес, досягнутий в роки незалежності в економічних та політичних реформах. Він також наголошує, що Україні потрібно посилити власний суверенітет шляхом реалізації конструктивних реформ, посилення уваги до проблем іноземних інвесторів, досягнення прогресу у податковій та регулятивній сферах. Ж.М.Баррозу також хоче отримати запевнення у відданості України основним європейським цінностям: правам людини, демократії, верховенству права тощо, повідомляє видання.

Серед кроків, які вже зробила Україна, «Нью Юроп» відзначає прийняття низки законів, серед яких – про основи внутрішньої та зовнішньої політики, новий бюджетний та податковий кодекс, антикорупційне законодавство. Були також прийняті нові закони про статус суддів та судову систему, а також про доступ до публічної інформації, триває пенсійна реформа.

«ЄврАктів» натомість робить акцент на запевненні Президента В.Януковича у бажанні України стати одного дня членом ЄС. Президент Янукович пояснює у «Волл Стріт Джорнал», що його країна зробить все потрібне для того, щоб відповідати вимогам ЄС. «Протягом наступних 10 років я сподіваюсь побачити Україну у складі європейської родини»,- цитує видання Главу держави.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux