• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Україна попереду у переговорах з ЄС щодо безвізового режиму
Опубліковано 14 вересня 2011 року о 11:28

12-19.09.2011 - спеціальний репортаж «ЄврАктів»: «Україна-ЄС»

Президент України В.Янукович визначив безвізовий режим поїздок до Європи одним з пріоритетів країни. Одначе ЄС побоюється критики з боку суспільної думки та пов’язує це питання з покращенням ситуації з демократією в Україні та з реформуванням судової системи, пише «ЄврАктів».

Виходячи з останніх публічних заяв В.Януковича, вирішення «візового питання» є одним з найвищих пріоритетів України у двосторонніх відносинах з Євросоюзом. Важливість отримання безвізового режиму є рівнозначною із забезпеченням угоди про вільну торгівлю з ЄС, - робить висновок «ЄврАктів», посилаючись на виступ Президента в українському парламенті.

У статті для «Уолл Стріт Джорнал», яку Президент України підготував з нагоди 20-ї річниці Незалежності України, зазначається, що «уряд зробить все можливе», щоб реалізувати План дій із забезпечення безвізового режиму з ЄС, який було надано Україні у ході останнього саміту Україна-ЄС у листопаді 2010 року.

На думку видання, Україна та РФ суперничають у тому, кому першому вдасться вибороти безвізовий режим з ЄС. «Ми сподіваємося, що європейська сторона зрозуміє наш потенціал та наші обмеження, і допоможе громадянам України скористатися правом на вільне пересування», - пише В.Янукович у статті. Президент також наголошує, що у червні 2012 року Україна прийматиме чемпіонат ЄВРО 2012 з футболу. Для громадян ЄС – це шанс побачити сучасну Україну, а для українців – тісніше поспілкуватися з туристами та футбольними вболівальниками. Україна приймає спільно з Польщею – своїм найбільшим сусідом з ЄС – ЄВРО 2012. І вболівальники сподіваються, що візовий режим буде скасований на час чемпіонату.

Втім Україна «має небагато підтримки з боку друзів». Деякі країни-члени ЄС підтримують бажання України забезпечити безвізовий режим поїздок. Зокрема, країни Вишеградської групи – Польща, Чеська Республіка, Словаччина та Угорщина, закликали Європейську Комісію дозволити спеціальний режим для українців, які відвідують їхні країни. Ці чотири східноєвропейські країни замовили дослідження ризиків у разі спрощення візового режиму для громадян України та Молдови. Декілька днів тому міністр закордонних справ Словаччини М.Дзурінда заявив, що країни Вишеградської групи звернулися до Президента Європейської Комісії Ж.М.Баррозу з проханням затвердити пропозиції, відповідно до яких громадяни України могли б відвідувати всі ці чотири країни за спрощеною процедурою. Словаччина вже відмінила плату за візи для громадян України.

Посол України в Польщі Маркіян Мальський заявив, що Київ глибоко вивчає досвід Варшави у цьому питанні, і що багато польських експертів допомагають Україні досягти відповідності критеріям ЄС.

Втім, у травні цього року Україні було завдано удару від Європолу: відповідно до його звіту, опротестованого українськими дипломатами, кримінальні групи в Україні, Молдові, Грузії, РФ та Західних Балканах чекають на вступ Болгарії та Румунії до шенгенської зони, щоб закріпити свою присутність на європейській території. На думку О.Сушка, керівника українського інституту євроатлантичного співробітництва, немає жодного зв’язку між діяльністю кримінальних груп та безвізовим режимом. Кримінальна діяльність з Туреччини тільки зростає, незважаючи на те, що ЄС залишає в силі суворий візовий режим з Анкарою, - посилається портал на інтерв’ю експерта для «Дойче Велле».

Натомість на думку М.Ярошевич, експерта з варшавського Центру Східноєвропейських студій, найважчим завданням для України буде досягти вимог ЄС у сфері цінностей, демократії та верховенства права. Корупція залишається основним бар’єром у розвитку та модернізації України, суди є слабкими, а судова система неефективна. «Тому повне скасування візового режиму видається довгостроковою метою, особливо зважаючи на те, що чимало країн ЄС самі стикнулися з проблемою інтеграції мігрантів і доволі скептично ставляться до повної лібералізації свободи пересування зі східними сусідами», - цитує «ЄврАктів» дослідження М.Ярошевич.

«ЄврАкти»,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux