Тижневик «Нью Юроп» друкує статтю народного депутата України, засновника Інституту прав людини та боротьби з ксенофобією та екстремізмом О.Фельдмана, присвячену проблемам політики мультикультуралізму в Європі. О.Фельдман констатує, що на європейському континенті спостерігається зміцнення позицій ультраправих сил, посилення ксенофобії та нетолерантності. Ці явища спостерігаються як в ЄС, так і в Російській Федерації. В Україні, стверджує автор, міжетнічних конфліктів немає, але із зростанням ксенофобії по всьому європейському континенту, він не виключає можливість появи окремих випадків також і в Україні.
Політика толерантності та мультикультуралізму, яку Європа пропагувала протягом останніх десятиліть, занепадає, вважає він. На думку О.Фельдмана, європейські «короткозорі лідери, не маючи змоги запропонувати вирішення сьогоднішнім економічним труднощам, щасливі «відволікти» виборців» боротьбою із «загрозою», яку несуть інші культури. Для України загроза такої зміни настроїв в Європі, що не в останню чергу також викликана напливом мігрантів до ЄС, полягає у можливому негативному відбитку на процесі візової лібералізації з ЄС. Втім, переконує народний депутат України, майбутнє лише за мультиетнічним та мультирелігійним суспільством.
На сторінці, присвяченій подіям в Україні, «Нью Юроп» повідомляє про зустріч прем’єр-міністрів РФ та України в Росії 07 червня ц.р. «Путін наполягає на газовій формулі для України», - пише видання. Україна – «не виключення», а газова формула універсальна для всіх країн, - цитує «Нью Юроп» В.Путіна. У статті також наводяться попередні оцінки керівника «Газпрому» О.Міллера щодо ціни на газ у 500 дол.США за 1 тис.куб.м для України у четвертому кварталі 2011. Як інформує видання, В.Путін також повідомив українській стороні, що Росія захищатиме свій ринок від українських виробників після створення ЗВТ між Україною та ЄС. У свою чергу, зазначає видання, Прем’єр-міністр України М.Азаров заявив, що ЗВТ з ЄС буде підписана до жовтня ц.р.
«Нью Юроп» також анонсує державний візит Президента КНР до України 18-20 червня ц.р., в рамках якого планується підписання документу про зміцнення стратегічного партнерства між країнами.
Енергоефективність
В рамках висвітлення Енергетичних Днів в Києві, медіапартнер організаторів портал «ЄврАктів» надрукував інтерв’ю одного з учасників дебатів - американського інвестора та фінансиста Айри Сол Рубенштейна. Останній займається втіленням енергозберігаючих технологій в Чеській Республіці і вбачає великий потенціал для розвитку енергозбереження в Україні. На думку американського інвестора, Україна може успішно наслідувати чеський досвід у цьому зв’язку. Український великий ринок дає можливості максимально експлуатувати у проектах енергозбереження модель масового виробництва, яка дозволяє мінімізувати витрати. «Можливості полягають в тому, щоб не просто міняти вікна в окремих квартирах, а робити це в цілих блоках, секторах, муніципалітетах, і робити це організовано. Результат такої дії буде відчутно негайно», - вважає інвестор. На запитання європейського журналіста, яке враження бізнес має про Україну, адже ЄС дослухається насамперед до думки бізнесменів, А.Рубеншейн зазначив, що Україна має величезний потенціал, зокрема людський. «Я хочу думати з точки зору бізнесу та поколінь: в наступні 10-15 років ви побачите тут багато змін. Тому що люди тут думають про майбутнє, і вони це роблять так само, якщо не більше, як будь-яке інше суспільство в Європі», - зазначив бізнесмен.