• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 24.06.2011
Опубліковано 24 червня 2011 року о 14:16

Внутрішньополітична ситуація

В п’ятницю 24 червня 2011 європейські інформаційні агентства та телеканали (зокрема, «Євроньюз», «Франс24», «BBC») повідомляють про початок попереднього розгляду справи, порушеної проти колишнього прем’єр-міністра країни Ю.Тимошенко за перевищення службових повноважень при укладанні газового контракту з РФ.

Тимошенко заявила судді Р.Кирєєву «в обличчя», що він є «маріонеткою президентської адміністрації», та назвала процес «фарсом і цирком, а не судовим слуханням», - цитують BBC та Євроньюз.

Як передають зазначені телеканали, Тимошенко – одна з героїв помаранчевої революції – програла вибори 2010 року. Сьогодні її звинувачують у підписанні руйнівного для України газового контракту, який завдав збитків Україні на 130 млн.євро. ВВС уточнює, що покарання, яке загрожує Тимошенко, у разі відповідного рішення суду, завадить їй брати участь в наступних парламентських та президентських виборах. Колишній кореспондент ВВС в Києві Г.Гейтхаус, коментуючи ситуацію зазначає, що революцію 2004 року західний світ сприйняв як тріумф прозахідних демократичних сил над проросійським статус-кво. Насправді, на думку кореспондента, в Україні відбулася заміна однієї правлячої еліти з потужними бізнес-інтересами на іншу: «маятник тепер хитнувся в інший бік. Але вплив Росії продовжує відчуватися».

Телеканали також передають, що європейські дипломати уважно стежать за цим процесом, в той час як ЄС та США вже висловили занепокоєння незалежністю судової системи в Україні.

Україна-ЄС

Брюссельський тижневик «Нью Юроп» розміщує цього тижня на своїх сторінках публікацію українського київського кореспондента Ілони Ярмолюк щодо перспектив запровадження безвізового режиму з ЄС для України. Автор публікації намагається аналізувати виклики лібералізації віз для України в контексті намірів ЄС тимчасово поновити прикордонні перевірки. Стаття за своїм духом є позитивною для України: автор згадує про реформи, які втілює Україна для виконання Плану дій візової лібералізації, повідомляє про зниження кількості відмов при оформленні Шенгенських віз громадянам України до 4% порогу. Журналіст переконує, що попри негативні тенденції в самому ЄС та травневий звіт Європолу, де безвізовий режим з Україною розглядається одна з потенційних загроз у контексті зростання організованої злочинності в
Європі, Україна докладає максимум зусиль для реалізації реформ з метою отримання безвізового режиму. На думку автора, Україну ніщо не зупинить на шляху до безвізового режиму, оскільки «виконання умов Плану дій – це питання честі для України».

Водночас необхідно зазначити, що стаття за глибиною аналізу є доволі поверховою. Автор припускається низки фактологічних (зокрема, щодо інституцій, які приймають рішення про введення безвізового режиму з третьою країною) та лінгвістичних помилок. Як наслідок, довіра обізнаного читача до цього матеріалу може бути невисокою.

Тижневик в розділі «Греція та Кіпр» повідомляє також про відмову українського парламенту розірвати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування. У короткій публікації «Українські олігархи уникають подвійного оподаткування на Кіпрі» «Нью Юроп» посилається на українських експертів, які зазначають, що багато з українських компаній експортують товари за заниженими цінами на Кіпр, що призводить до втрати мільярдів доларів бюджетних надходжень щороку.

Видання «ІюОбзервер» у статті «Україна буде проштовхувати перспективу розширення в договорі» зазначає, що польські дипломати задоволені м’яким формулюванням перспективи розширення ЄС в останній комунікації. «Але Україна каже, що текст недостатньо амбіційний». Міністри закордонних справ країн-членів ЄС у висновках Ради зазначають, що «Рада визнає європейські прагнення та європейський вибір окремих партнерів». На думку автора публікації, офіційне визнання європейських амбіцій окремих пострадянських країн за умов глибокої кризи в ЄС – це маленька перемога Польщі та Швеції. Водночас, зазначає видання, Представник України при ЄС сказав, що «Київ шукатиме більш сильної «перспективи членства» в преамбулі до Угоди про асоціацію», додавши, що Угода про асоціацію – це сигнал про незворотність курсу України на європейську інтеграцію. «ІюОбзервер» також інформує, що польське головування має намір вийти на парафування угоди у грудні ц.р. Один з польських дипломатів називає 2025 рік як дату можливого членства України в ЄС, - зауважує видання.

Натомість, за інформацією видання, європейські дипломати стурбовані тим, що Росія чи проросійські елементи в Україні можуть організувати провокацію напередодні саміту Україна-ЄС в грудні. Інше занепокоєння викликає те, що «українська влада може рубити сук, на якому сидить», відправляючи до в’язниці політичних ворогів, таких як Ю.Тимошенко. «Основне – це зберегти темп руху до ЗВТ та угоди про асоціацію. Це – вікно можливості. Наступного року будуть вибори в Росії та в Україні, і все відкладеться», - цитує портал одного з дипломатів ЄС.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux