• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 08.07.2011
Опубліковано 08 липня 2011 року о 12:50

Україна-ЄС

01-04 липня ц.р. Представником України при ЄС було проведено низку зустрічей з представниками європейських ЗМІ, за результатами яких у пресі з’явилися відповідні публікації. Так, брюссельське видання «ІюОбзервер» у статті «Україна сигналізує про готовність завершити договір з ЄС» пише, що сторони мали б парафувати Угоду про асоціацію на початку грудня на саміті Україна-ЄС, яка згодом має відкрити 46-мільйонний ринок для європейських компаній. Натомість, якщо можливість буде упущено в цьому році, темп інтеграції України до ЄС знизиться, адже Україна і РФ проводитимуть вибори у 2012 році і матимуть підстави задатися питанням, наскільки ЄС серйозний у своїх зовнішньополітичних цілях щодо східного сусіда.

Автор публікації, з посиланням на інтерв’ю з Представником України при ЄС, повідомляє, що залишилося два основних невирішених питання: доступ українських автоперевізників до ринку транспортних послуг ЄС та фіксація у документі перспективи членства України. Сама по собі угода за своїм змістом аналогічна угоді з країною-кандидатом, навіть якщо ЄС не піде на поступки у зазначених двох питаннях, - повідомляє «ІюОбзервер». Втім перспектива членства є важливою в тому контексті, що «це буде сигналом про геополітичну зміну в Європі. Люди припинять дискутувати про те, де лежить майбутнє України: на Схід чи на Захід. Це закінчиться. Ми підемо на Захід».

За словами журналіста, оптимістичний погляд поділяє також польське головування. «Україна вже має більше, ніж Польща в аналогічний момент нашої асоціації з ЄС», - цитує журналіст польського міністра закордонних справ Р.Сікорського, який також зазначив, що Польща мала тільки власне одностороннє рішення добиватися членства в ЄС.

Стосовно перешкод на шляху до укладання Угоди про асоціацію, автор публікації зазначає, що ЄС стурбований можливим саботажем з боку Москви або недоречним ув’язненням Києвом лідерів опозиції. Натомість Україна остерігається маневрів в останню хвилину з боку країн, які виступають проти розширення, таких як Франція, Німеччина чи Нідерланди.

«Дойче Прессе Агентур», з посиланням на Представника України при ЄС, інформує, що події в арабському світі відволікли увагу ЄС від партнерів на Схід, зокрема України. Інформагентство у цьому зв’язку цитує К.Єлісєєва, який зазначив, що Високий Представник ЄС К.Ештон досі не здійснила візит до України через зайнятість південним виміром. Україна також сподівається, повідомляє агентство, що відновити баланс допоможе саміт Східного партнерства у Варшаві. Польська агенція “PAP” повідомляє, що Україна очікує від Саміту Східного партнерства перетворення політики з абстрактної та конкретну. «Дойче Прессе Агентур» також торкається переговорів між Україною та ЄС по Угоді про асоціацію та інформує, що сторони прагнуть завершити їх до кінця року, незважаючи на тиск з боку Москви. Йдеться про попередження бізнесу щодо втрати російських ринків у разі підписання угоди з ЄС та створення «п’ятої колони» в Україні проти ЗВТ.

Британський щомісячник «ІюРепортер», який висвітлює питання європейської інтеграції, у червневому номері друкує публікацію «Росія суперничає з «м’якою силою» ЄС». Автор матеріалу вважає, що ЄС подекуди переоцінює власну «м’яку силу» у переговорах з Україною, в той час як Москва з іншого боку має не менш цікаві пропозиції і на додачу часто вдається до погроз. «Пропозиція Україні підписати посилену торговельну угоду часто розглядається в Брюсселі як щось таке, чого українці мають прагнути само собою». Але якими б не були довготермінові переваги, Україна спершу відчує на собі тягар європейських норм та зростання конкуренції на внутрішньому ринку. Якщо ЄС має серйозні амбіції бути глобальним гравцем, угода з Україною має розглядатися як приз і для Брюсселя, і для Києва, - переконаний автор.

За результатами представленого в четвер Європейською Комісією Плану дій в сфері транспорту з країнами-сусідами ЄС видання «Європолітікс» інформує, що ЄК планує зробити «рівнішими, безпечнішими та більш надійними» транспортні сполучення з країнами-сусідами, зокрема Україною. Перелік заходів Плану дій охоплює всі транспортні виміри: авіацію, морський та наземний транспорт та інфраструктуру. Фінансування політики здійснюватиметься шляхом співфінансування із залученням позик міжнародних фінансових інституцій.

Внутрішньополітична ситуація

Внутрішньополітична ситуація в Україні, зокрема гучна справа Ю.Тимошенко, не висвітлювалася протягом поточного тижня європейськими ЗМІ Брюсселя.

Водночас, на сторінках тижневика «Нью Юроп» у розділі «Про що пишуть в блогах» надруковано блог-пост британського посла в Україні Л.Тернера щодо перипетій навколо прийняття закону про державні закупівлі. Посол звертає увагу, що закон, який може бути одним з джерел корупції, якщо не відповідатиме європейським стандартам, є по суті тестом того, чи змінюється система урядування в Україні чи ні. Закон доопрацьовувався декілька разів. Остання ситуація така, що у відповідь на звернення ЄС та Світового банку законопроект, який не відповідав європейським стандартам, був, на щастя, заветований Президентом України, - пише Посол. Такі тривалі перипетії навколо цього закону свідчать про те, наскільки важко українській владі подолати конфлікт конкуруючих інтересів у політичній системі. Тим, що виступають за про-європейський закон про держзакупівлі, поки що не вдалося подолати тих, хто отримує вигоду від діючої системи.

У контексті газових відносин між Україною та РФ, «Нью Юроп» друкує матеріал київського автора Б.Саленко, який стверджує, що Україна втрачає надію отримати знижку ціни на газ і погрожує підняти ставку транзиту газу через свою територію. Автор наводить розрахунки Академії Державної митної служби України, з яких випливає, що ціна газу для України на східному кордоні має бути 206 дол., в той час як на західному кордоні – 252 дол., на відміну від озвученої О.Міллером ціни у 500 дол. на останній квартал 2011. Щодо ставки транзиту, що при ціні 318 дол. (ціна російського газу для Німеччини), вона має складати 5,85 дол, в той час як при ціні газу у 500 дол. – біля 12 дол. Діюча транзитна ставка у 2 дол. «розізлила Київ», оскільки ця ціна вдвічі менша за середньоєвропейську, на відміну від ціни на сам газ. Втім, оскільки за результатами неофіційної зустрічі Президентів України та РФ у Криму не було жодних повідомлень, автор припускає, що сторони не знайшли порозуміння. Але в газовій історії ще може бути багато поворотів, - підсумовує він.

Євро 2012

Журнал Європейського парламенту у випуску щомісячного «Регіонального огляду» розмістив, за співпраці з Представництвом при ЄС, рубрику щодо підготовки України до проведення ЄВРО 2012. Основним сигналом рубрики є готовність України прийняти чемпіонат, завершення останніх великих інфраструктурних проектів, зокрема стадіонів, аеропортів, транспортних магістралей. Також підкреслюється, що проведення ЄВРО 2012 – це стимул європейської інтеграції України.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux