• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 30.07.2010
Опубліковано 30 липня 2010 року о 14:31

Україна:

ЄС передбачливо підтримує реформи України у газовому секторі

“ІЮОбзервер”: Виступаючи 27 липня ц.р. в Одесі, Єврокомісар з питань енергетики Г.Оттінгер зазначив, що ЄС вітає новий закон України „Про засади функціонування газового ринку України” як перший крок у низці реформ, що зменшать залежність країни від імпорту газу з РФ і сприятимуть залученню інвестиційних фінансових ресурсів у економіку. Наступним кроком після прийняття закону має стати проведення ефективних реформ, включаючи імплементацію законодавства щодо державних закупівель та незалежності операторів енергетичної галузі.

Минулого року Європейська Комісія, Світовий банк, Європейський банк реконструкцій та розвитку, Європейський інвестиційний банк висловили свою готовність надати Україні фінансову допомогу, але з посиланням щодо необхідності прийняття зазначеного закону про ринок газу.

Видання зазначає, що наразі існує сумнів, що актив України - транзитний газотранспортний шлях до Європи – буде необхідним, якщо будуть реалізовані проекти РФ – Південний потік через Чорне море. Наразі вже будується Північний потік через Балтійське море.

Європейський Союз:

Косово – з юридичної точки зору незалежне

„НьюЮроп”, „ІЮОбзервер”: Рішення суду не є зобов’язуючим, але, водночас, є доволі чітким. „Я не думаю, що хтось очікував такого розвитку подій. Це чітка та недвозначна підтримка незалежності Косово”, - сказав М.Прелеч, який представляє Міжнародну Кризову Групу. Він також додав, що „це дозволить зміцнити позиції Косово у його відносинах з Сербією на міжнародному рівні”. Наразі Косово визнали 22 держави-члена ЄС (крім Іспанії, Румунії, Кіпру, Словаччини та Греції). Косово наразі також не визнали Росія і Китай. Росія, наприклад, підтримує вимогу Сербії щодо єдності. Водночас, постанова була визнана іншими групами, що підтримують цю ідею. Косово відзначає свій тріумф, але дипломати питають себе, що буде далі. „Це великий день для Косово, і моє послання уряду Сербії – прийдіть і поговоріть з нами”, - зазначив Міністр закордонних справ Сербії С.Хісені. Президент Сербії Б.Тадів заявив, що „Сербія ніколи не визнає односторонньо проголошеної незалежності Косово”. Міністр оборони Словаччини Л.Галко заявив після оприлюднення рішення, що Словаччина не будет визнавати Косово. Верховний представник ЄС К.Ештон підкреслила, що „наразі необхідно зосередитися на майбутньому, а майбутнє Сербії - у Європейському Союзі. Майбутнє Косово також у ЄС. Саме тому ЄС готовий зробити все можливе, щоб спростити процес діалогу між Пріштіною і Белградом”.

Міністри закордонних справ ЄС схвалили нову Європейську службу зовнішньої діяльності

„ІЮОбзервер”, „НьюЮроп”, „ЮропіанВойс”: 26 липня ц.р. міністри закордонних справ ЄС затвердили загальну структуру нової дипломатичної служби ЄС, що дозволить голові служби Кетрін Ештон почати її кадрове забезпечення.

Служба має бути сформована вже до 01.12.2010 р. Такі великі держави-члени ЄС як Франція наразі прагнуть підкреслити, що служба на повинна загрожувати суверенітету зовнішньої політики країн. К.Ештон зазначила, що служба має не конкурувати, або дублювати те, що роблять держави-члени, а додавати вартості і діяти як єдиний союз.

ЄС прийняв нові жорсткі санкції щодо Ірану

Як повідомляє „ЮропіанВойс”, 26 липня міністри закордонних справ ЄС прийняли нові радикальні санкції проти Ірану, який відверто відмовляється йти на поступки міжнародній спільноті щодо проведення своєї програми зі збагачення урану.

Нові санкції були введені проти всіх іранських компаній, як державних, так і приватних, що вплине на торгівлю, фінансові послуги, енергетику та транспорт. Був оновлений перелік осіб та компаній, чиї активи заморожуються і хто не може перебувати на території ЄС. До них відносяться іранські банки, елітний корпус Революційної гвардії та основні державні лінії судноплавства.

„ЮропіанВойс” зазначає, що санкції ЄС є навіть жорсткішими, ніж санкції ООН. Міністри закордонних справ охарактеризували ці санкції як „всеохоплюючий пакет заходів”, кінцевою метою якого є повернення Ірану до столу переговорів, а також підтвердили своє прагнення вирішити ядерне питання Ірану дипломатичними засобами.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux