• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд ЗМІ за 28.04.2010
Опубліковано 28 квітня 2010 року о 15:01

Електронне видання „ІюОбзервер” розмістило статтю під заголовком „ЄС ризикує втратити Україну, попереджує міністр”.

В публікації, зокрема, відзначається, що українська економіка в наступні роки більше інтегруватиметься з РФ, а не з ЄС, якщо тільки останній не стане більш відкритим.

„Наші лідери надзвичайно прагматичні. Якщо у нас немає конкретних результатів від контактів з ЄС і ми зустрічаємося тільки з постійно зростаючою кількістю передумов, звичайно у нас будуть більш тісні ділові стосунки з такими країнами як Росія, Казахстан, Білорусь. Тобто практично наш ринок стане ближчим до Росії”, - цитує видання заступника Міністра закордонних справ України К.Єлісєєва.

Відзначається також, що ЄС не дав Україні дорожню карту безвізового режиму в якості нагороди за проведення демократичних виборів в березні. Серед інших критичних зауважень – „асиметричність” і „егоїзм”, закладені в запропонований ЄС варіант Угоди про асоціацію, відповідно до якого український ринок має відкритися для компаній з ЄС, в той час коли європейський для українських ні; відсутність стратегії в ЄС щодо того, до робити з Україною у середньостроковій та довгостроковій перспективі; відсутність належної фінансової підтримки Східного партнерства тощо.

Повертаючись до теми останніх українсько-російських домовленостей, автор статті відзначає, що за п’ятдесят днів правління Януковича Росія надала Україні знижку на 40 млрд.доларів на газ в обмін на продовження перебування флоту в Криму до 2042 року; забезпечила залучення Газпрому до схеми модернізації української ГТС, а в наступну п’ятницю збирається оприлюднити нові спільні ініціативи в ядерній, нафтовій, водній, електроенергетичній, авіаційній та портовій галузях.

К.Єлісєєв відкинув ідеологічну важливість домовленості по Криму, яку українська опозиція та західні коментатори описують як здачу інтересів Кремлю, - пише видання. Він відзначив, що перебування флоту не виключає можливості членства України в ЄС, хоч і відкидає шанси вступу до НАТО, додає автор статті. Також не стоять на порядку денному питання вступу України до запропонованого Росією Митного союзу та визнання підтримуваних Росією грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії – питання, які є „червоною лінією у відносинах України з ЄС”.

Посадові особи ЄС спостерігають з певним занепокоєнням за останнім розвитком подій в Києві, особливо після того, як голосування в ВРУ по кримській угоді супроводжувалося бійкою, продовжує автор.

Останні події також спровокували черговий виток розмов про те, що західний регіон України, який традиційно ставиться до РФ з підозрою, може одного дня „відколотися” від України, пише Е.Реттман.

„Насправді, ЄС може без проблем дати дорожню карту безвізового режиму та перспективу членства в ЄС в Угоді про асоціацію. Але винагороджувати Януковича за його проросійську політику буде виглядати парадоксально”, - цитує „ІюОбзервер” анонімне джерело серед посадовців ЄС. „Тактика Януковича подібна до тактики Лукашенка. Він грає на обидві сторони та намагається підняти ставки”, - відзначило джерело.

Відео- та фоторепортажі про події у вівторок у Верховній Раді з’явилися в низці загальноєвропейських ЗМІ, а також в ЗМІ країн-членів. Зокрема, телеканал „Євроньюз” передає, що перебування ЧФ РФ в Україні завжди було контроверсійним питанням, але „навряд чи колись раніше воно провокувало силову конфронтацію в парламенті. У вівторок в залі виник хаос, коли парламентарі голосували по цьому питанню”, - продовжує канал. Фото з сесійної зали ВРУ розміщено також на сайті провідного брюссельського видання „Юропіан Войс”.

„Янукович захищає домовленість по російській військово-морській базі”, - передає „Євроньюз” в репортажі зі Страсбургу, де В.Янукович брав участь в сесії ПАРЄ. „Рішення було прийнято в рамках Конституції та буде імплементовано. Демократія – це порядок”, - транслює телеканал заяву Президента, додаючи, що натомість для колишнього прем’єр-міністра Ю.Тимошенко йдеться про зраду національних інтересів і про початок втрати Україною власної незалежності.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux