Україна: вибори Президента України
Черговий виток новин в брюссельських ЗМІ щодо виборів в Україні пов’язаний з появою низки заяв з привітаннями від лідерів ЄС та США на адресу В.Януковича. Про привітання від президента ЄС Г.Ван Ромпея та Президента ЄК Ж.М.Баррозу повідомили брюссельські „ІюОбзервер” та „ІюБізнес” (з посиланням на Франс-Прес). Зокрема, повідомляється, що Г.Ван Ромпей привітав демократичні вибори та запросив В.Януковича відвідати Брюссель у зручний для нього час. У заяві Ж.М.Баррозо йдеться про необхідність негайних дій для проведенням політичних та економічних реформ та висловлюється готовність до тісної співпраці для поглиблення відносин між Україною та ЄС.
Відтак „ІюОбзервер” пише, що незважаючи на зростаюче вмовляння Ю.Тимошенко з боку ЄС та США, вона не збирається відступати і все ще планує оскаржувати результати виборів. За інформацією „ІюОбзервера”, Г.Ван Ромпей та Ж.М.Баррозу оприлюднили власні заяви до оголошення офіційних результатів виборів, оскільки „не думають, що пані Тимошенко переможе”, - цитує видання анонімне джерело серед посадовців ЄС. На питання, чи хотіли б лідери ЄС, щоб вона відступила, відповідь джерела була „так”.
Речниця офісу кабінету прем’єр-міністра Тимошенко Наталя Лисова в коментарі „ІюОбзерверу” повідомила, що сама прем’єр-міністр готується до виступу після оприлюднення остаточних результатів, і таки планує оскаржувати голосування в донецькій, луганській областях та в Криму, незважаючи, як уточнює видання, „на міжнародний тиск”. „Краще вони б почекали остаточних результатів. Але це їхнє право (вітати В.Януковича)”, - сказала Н.Лисова „ІюОбзерверу”.
Тим часом, проводжує видання, українські виборці продовжують спостерігати за процесом з гірким почуттям гумору. „Хороша новина про вибори – це те, що Тимошенко не стала президентом. Погана новина – що Янукович ним став”, - переповідає видання поширений наразі в Києві анекдот.
Телеканал „Євроньюз” у власному сюжеті припускає, що „залізна рука” Ю.Тимошенко, яка відмовляється визнати поразку, може поставити під сумнів політичну стабільність – саме те, що країна з 46 млн.населення насамперед потребує зараз, щоб отримати змогу повернути кредити МВФ та почати виходити з економічної кризи.