• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 03.06.2011
Опубліковано 03 червня 2011 року о 12:29

Тижневик «Юропіан Войс» публікує цього тижня, чи не вперше за останній рік, розширену публікацію власного кореспондента, присвячену Україні. Поява статті зумовлюється внутрішньополітичною ситуацією в Україні, зокрема подіями навколо Ю.Тимошенко.

Стаття під заголовком «Стабільність може виявитися нездоровою для України» містить три сигнали: головною проблемою України є не стільки лідери, скільки відсутність ефективних інституцій; стабільність – один з міфів, який створила собі Україна, і який охоче поділяється європейськими чиновниками; українська влада сама собі шкодить, створюючи ажіотаж навколо Ю.Тимошенко.

Прикметним є те, що «Юропіан Войс» вже тривалий час не публікував матеріалів щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні. Поява цієї публікації, скоріш за все, спровокована останніми подіями навколо Ю.Тимошенко. Т.Вогел пише, що українська влада сама власними діями створює ажіотаж навколо Ю.Тимошенко. «Махінації, в яких звинувачують Тимошенко, стали повноцінним міжнародним питанням тільки завдяки нерозумності української влади». Якби Ю.Тимошенко у лютому пустили на саміт ЄНП в Брюссель, її інтерв’ю, які вона роздавала європейським журналістам, не отримали б широкого резонансу. Певним підтвердженням цьому можна вважати і позицію самого тижневика «Юропіан Войс», який не друкував жодних публікацій щодо візиту Тимошенко в Брюссель і справ проти неї в Україні до цього часу, незважаючи на інтерв’ю з нею.

Автор пише, що винувата чи не винувата Ю.Тимошенко в тому, що їй інкримінують, але «час розслідування та його спосіб дають підстави припустити, що це не просто хід судового слідства». Це має турбувати ЄС, який сподівається укласти угоду про асоціацію з Україною цього року, - вважає Т.Вогел.

Україна створила собі два міфи, обидва з яких «проковтнули» європейські чиновники, - вважає журналіст. Перший – це те, що лідери країни є її головною проблемою. Другий – те, що країна потребує насамперед стабільності. На переконання журналіста, обидва міфи довели свою нікчемність. Щодо першого міфу, журналіст наводить слова А.Яценюка, який бачить першопричину сьогоднішніх проблем України з демократією у неефективних інституціях. Янукович, з його слабкою відданістю демократії, винуватий у тому, що Україна сходить зі шляху демократичного розвитку – пише видання, - але у Януковича не було б можливості маніпулювати, якби політична система була б більш зрілою, з належними стримуваннями і противагами.

Щодо стабільності – це посилення авторитаризму, прикладом чому журналіст наводить справи Ю.Тимошенко. Т.Вогел констатує, що «стабільність» є зручною для багатьох чиновників ЄС. «Те, що Яценюк осуджує як «концентрацію влади» в руках президента, посадовці ЄС та дипломати країн-членів в Брюсселі називають стабільністю». Вони з полегшенням здихають, що боротьба між прем’єром та президентом, характерна для часів Ющенка-Тимошенко, закінчилась. Прихильники вбачати у розвитку України «нормалізацію політичного життя» можуть наводити приклад А.Яценюка, продовжує журналіст, рейтинги якого за останній час зросли. Проте, переконаний Т.Вогел, якщо в Україні не буде функціонуючих інституцій, навіть такий політик як А.Яценюк не зможе забезпечити здорове політичне життя у майбутньому.

Відносини Україна-ЄС

Європейське видання «Європолітікс» повідомляє, з посиланням на Прем’єр-міністра Польщі Д.Туска, що переговори по Угоді про асоціацію та ЗВТ між Україною та ЄС можуть реалістично бути завершеними до кінця поточного року. Зокрема, Д.Туск висловив припущення, що переговори інтенсифікуються у другій половині року, заявивши, що лідери України залишаються відданими курсу на європейську інтеграцію.

Видання також повідомляє про виділення 17 млн.євро на підтримку місцевого розвитку в Україні, відповідно до угоди, підписаної 31 травня в Брюсселі Першим віце-прем’єр-міністром України А.Клюєвим та Комісаром ЄС з питань розширення на ЄПС Ш.Фюле.

В іншому номері «Європолітікс» інформував про кредит Європейського інвестиційного банку у 450 млн.євро на поліпшення доріг в Україні. За повідомленням, ЄІБ допоможе покращити в середньому 350 км полотна на п’яти ділянках, що становлять частину європейського та національного транспортного коридору. Як інформує видання, участь у фінансуванні проекту бере також ЄБРР.

Українське питання побіжно згадувалося також у контексті опублікування 24 травня Європейською комісією пропозиції, яка дозволить тимчасово призупиняти безвізовий режим з третьою країною, якщо кількість заяв про надання притулку з цієї різко зростатиме. Комісар ЄС з внутрішніх справ С.Мальмстрьом сподівається, що такі заходи ніколи і ні до кого не застосовуватимуться, але наголошує, що механізм потрібен, - повідомляє «ІюОбзервер». Окремі країни-члени ЄС зіткнулися із різким зростанням заяв на отримання притулку від громадян Сербії після введення безвізового режиму у 2009. Вимогу про введення «захисних положень» поставили Нідерланди та Франція, перед тим, як погодитися на введення безвізового режиму для Албанії та Боснії у грудні ц.р., - повідомляє «ІюОбзервер». Оскільки візова лібералізація поширюватиметься далі на інші країни, зокрема також Грузію, Молдову, Україну, Європейська Комісія хоче бути здатною швидко реагувати на можливі проблеми, оскільки процес скасування та запровадження візового режиму є дуже тривалим, пише видання.

Економіка

Тижневик «Нью Юроп» у статті «Україна просить у «Газпрома» нижчу ціну на газ» повідомляє про переговори, що відбулися 24 травня між Міністром палива та енергетики Ю.Бойком та керівником російської компанії О.Міллером. З посиланням на прес-службу Президента України, «Нью Юроп» повідомляє, що Президент України підкреслив, що контракти від 2009 року є несправедливими. Україна впродовж багатьох місяців намагається домовитися про нову ціну, але Москва не хоче йти на перегляд угоди. Видання також нагадує, що Україна продовжує субсидіювати, всупереч вимогам МВФ, ціни на газ для населення. «Ми будемо наполягати на такій ціні, яка дозволить нам уникнути підвищення цін на газ в цьому році», - цитує видання Ю.Бойка, який підкреслив, що Україна залишається найбільшим споживачем російського газу. «Якщо найбільший клієнт незадоволений контрактом, постачальник має його переглянути», - зазначив Ю.Бойко. Аналогічний сигнал на питання брюссельських журналістів дав представник Міністерства палива України І.Константінов, у ході неформальної зустрічі зі ЗМІ 01 червня ц.р. в Брюсселі.

«Нью Юроп» в номері за поточний тиждень також розміщує низку коротких новин, де повідомляє про скасування урядом України квот на експорт зерна; вихід страхової групи Generali Group з українського ринку (але не пояснює причин виходу), а також інформує, з посиланням на джерела в КМУ, що Україна не матиме представника у раді директорів ЄБРР. Причиною цьому, за інформацією видання, є, скоріш за все, недбалість української сторони, внаслідок чого Україна втратить свого лобіста в ЄБРР, - повідомляє «Нью Юроп» з посиланням на «Економічну правду».

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux