• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 19.05.2011
Опубліковано 19 травня 2011 року о 13:34

За результатами Бізнес форуму, що відбувся в Брюсселі 18-19 травня ц.р., медіа-партнер форуму портал «ЄврАктів» публікує статтю «Росія та Україна розглядають можливість митного союзу з ЄС». В основі публікації лежить тематична дискусія «ЄС – Росія та Україна: у напрямку пан-європейського ринку», основними доповідачами якої були Комісар ЄС з питань енергетики Г.Оттінгер, заступник Міністра економіки України В.Пятницький, заступник Міністра Російської Федерації з питань економічного розвитку О.Фомічев, а також представники консалтингової фірми KPMG та групи Solvay Chemicals.

Як відзначає «ЄврАктів» сторони в цілому погоджуються, що у довготерміновій перспективі Росія, Україна та ЄС можуть прийти до створення спільного економічного простору. «Ми хочемо йти якомога далі [в інтеграції з ЄС- прим.ПУ при ЄС], окрім членства», - зазначив представник РФ О.Фомічев. Зокрема, у короткотерміновій перспективі РФ розраховує на безвізовий режим, у середньостроковій – на створення зони вільної торгівлі, а у довготерміновій перспективі, «можливо, років за 20» - митного союзу.

В.Пятницький, зі свого боку, підкреслив, що для України розвиток відносин з ЄС є пріоритетом. Він відзначив, що Україна сподівається на завершення переговорів по Угоді про асоціацію цього року і погодився, що у довгостроковій перспективі, через 10 чи 15 років, можливі і більш глибокі форми інтеграції з ЄС, «чи то митний союз, чи інша форма інтеграції».

Комісар ЄС з питань енергетики Г.Оттінгер, який також брав участь у дискусії, наголосив натомість на необхідності виведення економік України та РФ, зокрема в енергетичному секторі, на якісно новий рівень. «Нам потрібен новий рівень, а саме: конкуренція, спільні підприємства, реверсні потоки, інноваційні партнерства, європейські енергозберігаючі технології в Україні та в РФ», - цитує його видання.

Політолог брюссельського центру «Європейський політологічний центр» (EPC) Аманда Пол публікує власний коментар на сайті «ІюОбзервер» та в турецькій газеті “Today Zaman” на тему відносин у трикутнику Україна-ЄС-Росія.

Зокрема, у публікації під заголовком «Скрутне становище Януковича» для «ІюОбзервер» А.Пол переконує, що ЄС повинен розробити стратегію щодо майбутніх відносин з Києвом і підтримати Україну у сьогоднішній вирішальний момент, коли Україна та ЄС стоять на порозі підписання Угоди про асоціацію, включно із ЗВТ абсолютно нової для ЄС якості. «Коли незадоволена Москва збільшує тиск на Україну, щоб та не ставила підпис під документом, Брюссель має закликати Україну зробити необхідні останні кроки».

У статті дослідниця також аргументує, що В.Янукович не такий «зручний» співрозмовник для Росії, як це вважається. «Росіян все більше непокоїть те, що Україна занадто віддаляється від так званої московської сфери впливу». Янукович не так часто як Ющенко говорить про членство в ЄС, але він тим не менш продовжує йти шляхом інтеграції до ЄС. Досі Президент України не поступився під тиском Прем’єр-міністра РФ В.Путіна приєднатися до Митного Союзу РФ, Білорусі і Казахстану. Він спробував задовольнити його формулою співробітництва у форматі «3+1», за якою Україна могла б заключити з Митним Союзом договір про вільну торгівлю на умовах СОТ, маючи, водночас, вільну торгівлю з ЄС. Парламент України також висловився на користь глибокої та всеохоплюючої ЗВТ з ЄС, продовжує А.Пол. Втім, варто очікувати, що Росія не поступиться просто так, тому В.Януковичу ближчим часом доведеться проявляти дипломатичну майстерність, щоб діяти водночас і в інтересах України, і «не викликати землетрус з Москвою». Стаття дослідниці в турецькому виданні є аналогічною.

Тижневик «Нью Юроп», продовжуючи вести українську сторінку, повідомляє, з посиланням на агентство «Дойче Прессе Агентур» про заяву Генеральної прокуратури України щодо завищення вартості послуг архітекторів, які мали перевірити відповідність планів реконструкції львівського стадіону, у 80 разів. Як повідомляє видання, менеджери державного агентства у Львові підписали контракти з двома будівельними фірмами на перевірку конструкторсько-проектної документації на 1,9 млн.євро, в той час як вартість робіт не повинна була перевищувати 22 тис.євро. Зазвичай, пише «Нью Юроп», наступним кроком є порушення кримінальної справи проти осіб та компаній. Львів є містом, яке найбільше відставало у підготовці до ЄВРО 2012 в Україні, повідомляє видання. Після обрання В.Януковича Президентом у 2010 році, підготовка до ЄВРО 2012 була визначена одним з пріоритетів його адміністрації. З того часу темпи будівництва пожвавішали, не в останню чергу завдяки залученню бізнес-корпорацій, що входять до очолюваної В.Януковичем Партії регіонів.

«Нью Юроп» коротко повідомляє про зростання ВВП України у першому кварталі 2010 року на 5%, а також про готовність ЄБРР інвестувати 1 млрд.доларів протягом п’яти років у модернізацію ГТС України.

Разом з останнім номером тижневика «Нью Юроп» цього тижня також розповсюджувався спеціальний додаток про Казахстан за спонсорської підтримки уряду країни. Додаток присвячується переважно економічному та енергетичному потенціалу Казахстану, його відносинам з ЄС, внутрішньополітичній ситуації тощо. У додатку містяться інтерв’ю Міністра закордонних справ Казахстану, Міністра економічного розвитку та торгівлі, Голови Делегації ЄС, Посла США, а також Посла України в Казахстані О.Дьоміна. У публікації «Київ та Астана привертають міжнародну увагу до ядерних катастроф» повідомляється про 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи та 20-ту річницю закриття семипалатинського ядерного полігону. Дуже важливо привернути увагу світової спільноти до реабілітації цих територій, підкреслює в інтерв’ю Посол України. О.Дьомін також звертає увагу, що Україна та Казахстан є піонерами у відмові від ядерного арсеналу. Крім того, в інтерв’ю піднімається питання інвестицій українських технологій у розробку газових родовищ в Казахстані.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux