• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 25.06.2010
Опубліковано 25 червня 2010 року о 14:45

Україна:

Українське питання отримало висвітлення цього тижня в ЗМІ Брюсселя в контексті енергетики. «Україна бажає Південному Потоку «тихої смерті», - пише «ЄврАктів» у публікації на основі виступу в Європейському політичному центрі радника Президента України А.Фіалка. Газопровод втратив підгрунтя для свого існування, відтоді як Київ почав нормалізацію стосунків з РФ. Водночас Київ розчарований тим, що інші стратегічні партнери укладають домовленості, які наносять шкоду інтересам України, не консультуючись з Києвом, - пише електронне видання з посиланням на радника Президента. На питання «ЄврАктів», що буде робити Україна, якщо Росія продовжить будівництво Південного Потоку, А.Фіалко відповів: «Я думаю, можна спокійно сказати, що це серйозно відобразиться на готовності продовжувати певні двосторонні проекти, якщо це питання не буде вирішено», відзначивши, що питання є суто гіпотетичним, і зараз не час називати ці проекти. Про необхідність гарантій щодо обсягів транзиту газу з РФ до Європи українською ГТС заявив також у ході прес-конференції в Брюсселі Міністр палива та енергетики України Ю.Бойко.

Водночас через газовий конфлікт між Білоруссю та РФ основний акцент в публікаціях щодо візиту Міністра Бойка був зроблений на гарантіях надійності транзиту газу. Український міністр «прорекламував» Україну як реабілітованого та надійного транзитера енергоресурсів та завірив Європейську Комісію, що непорозуміння з Росією щодо постачань газу – в минулому, інформує «ІюОбзервер».

«Україна пропонує допомогу ЄС у конфлікті з Білоруссю», - повідомляє «ЄврАктів». Міністр Бойко заявив, що Україна може збільшити транзит російського газу протягом днів і навіть годин, щоб допомогти ЄС уникнути проблем. «Водночас ми сподіваємось, що конфлікт скоро буде вирішено», - цитує його видання. Міністр також пояснив, що повторення конфлікту 2009 р. між Україною та РФ за нового керівництва є неможливим.

Російсько-білоруський газовий конфлікт:

Основним припущенням ЗМІ щодо причин російсько-білоруського газового конфлікту залишається теза про бажання Росії „покарати” президента Лукашенка за небажання вступати до митного союзу з РФ на російських умовах. Інакше є незрозумілим, чому така відносно невелика сума боргу могла призвести до настільки серйозного конфлікту, - пише „ЄврАктів”.

„ІюОбзервер” у свою чергу відзначає, що триденний конфлікт поставив Газпром та Москву, яка намагається створити імідж сучасної адміністрації, у дуже незручне становище, адже конфлікт сягнув виского політичного рівня. Комісар ЄС з енергетики заявив, що відрізання газу – це „атака проти всього Європейського Союзу”. „ЄврАктів” також відзначає, що гіркота, яка залишилась після короткого конфлікту, ще більше зміцнила недовіру до Росії як до надійного постачальника енергоресурсів. Імідж Білорусі у цьому конфлікті постраждав менше, припускають ЗМІ, адже Лукашенка ніколи не користувався прихильністю в ЄС.

ЄС: Європейська служба зовнішньої діяльності:

Серед основних подій в європейських інституціях цього тижня варто відзначити досягнення згоди між Високим Представником ЄС К.Ештон та переговорщиками Європейського парламенту щодо формування Європейської служби зовнішньої діяльності. Саме опозиція з боку ЄП була основним чинником, який стримував процес формування служби впродовж декількох місяців. Одразу після появи повідомлення про досягнення консенсусу, його щиро привітав Президент ЄК Ж.М.Баррозо. За повідомленнями ЗМІ, група парламентарів приступила до підготовки до голосування в ЄП, яке може відбутися в середині липня в Страсбурзі, якщо депутати приймуть рішення застосувати швидку процедуру („Юропіан Войс”). За досягнутим компромісом, пише видання, збільшиться політичний та бюджетний контроль Парламенту над СЗД. У Служби буде свій адміністративний бюджет, що є предметом звітності перед парламентом, в той час як оперативні витрати залишатимуться підвідомчими Європейській Комісії. До кінця року Служба має нараховувати 1625 співробітників, з яких 1114 будуть переведені з ЄК, 411 з Ради ЄС та додатково створено 100 нових робочих місць. Попередній бюджет Служби на 2010 рік – 9,5 млн.євро.

Інші брюссельські ЗМІ повідомляють, що Служба очікувано почне працювати до 01 грудня 2010.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux