Майже всі спеціалізовані ЗМІ Брюсселя в понеділок-вівторок повідоляють про білорусько-російський газовий конфлікт.
Варто відзначити, що в публікаціях простежується теза про те, що Москва вдається до звичної для себе «зброї», щоб «покарати» президента Лукашенка, який відвертається від Росії, відмовляючись брати участь у митному союзі з РФ, і послабити його позиції на наступних президентських виборах (Франс-Прес, ЄврАктів, Європолітікс).
Видання «ІюОбзервер», «Європолітікс» та агенство «Франс-прес» звертають також увагу насамперед на PR-сторону даного конфлікту. Так, „Франс-прес” передає, що президент РФ Д.Мєдвєдєв вийшов в телевізійний ефір і віддав наказ припинити постачання газу в Білорусь в традиційному „театральному” стилі, „притаманному для перекривання газу колишнім радянським сусідам”.
„ІюОбзервер” та „Європолітікс”, інформуючи про те, що РФ скористалася запровадженим з ЄС механізмом раннього попередження, припускають, що насправді сама ідея створення такого механізму була черговою ланкою в комунікаційній стратегії РФ. Насправді, пишуть видання, „раннього” попередження ЄС у випадку конфлікту Білорусі та Росії не відбулося: попередження надійшло в той час, коли РФ вже приступила до скорочення постачань газу.
„ІюОбзервер”, розміщуючи заголовок „Росія починає газовий комунікаційний бліц”, найбільш відверто з усіх медіа заявляє про те, що Росія почала чергову PR-компанію, в якій механізм раннього попередження є тільки одною з частин. Російська PR-машина на 2 мільйони євро в Брюсселі під управлінням британської GPlus „також перейшла до роботи”, пише видання. GPlus розповідає працівникам інституцій ЄС та брюссельській пресі про те, що конфлікт є виключно комерційним, і що Газпром поводиться як „будь-яка інша компанія, якій заборгували”.
Що стосується офіційної позиції ЄС, то зі слів прес-секретаря Комісара ЄС з питань енергетики, ЄС „уважно спостерігає” за ситуацією і не очікує перебоїв у постачаннях до ЄС.