• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд ЗМІ за 13.03.2010
Опубліковано 13 березня 2010 року о 15:07

Україна: новий уряд

Європейські ЗМІ (зокрема телеканал „Євроньюз”, „ЄврАктів”) повідомили про створення в четвер нової коаліції у ВРУ та формування нового уряду.

Президент України В.Янукович забезпечив собі більшість в Парламенті, яка проголосувала за уряд під проводом його союзника М.Азарова, колишнього міністра фінансів, повідомляє „ЄврАктів”. Український парламент проголосував за призначення близького соратника В.Януковича прем’єр-міністром. Він замінить Ю.Тимошенко, якій було оголошено недовіру минулого тижня, повідомляє „Євроньюз”.

„ЄврАктів” характеризує новопризначеного прем’єр-міністра так: це „пара чистих рук, але не радикальний реформатор”. Але тут же визнає, що таке призначення дасть Януковичу надійного партнера, особливо після суперечностей, які були між Ю.Тимошенко та В.Ющенком.

Видання також повідомляє, що Президент, чия перемога схилила Україну -колишню радянську республіку- назад до Росії, призначив також колишнього командувача військово-морським флотом М.Єжеля міністром оборони, а посла України в РФ К.Грищенка міністром закордонних справ.

Україна-ЄС: енергетика

„Європолітікс” повідомляє, що в п’ятницю на засіданні Ради міністрів з питань енергетики країн-членів ЄС, Європейська комісія „пробрифінгувала” міністрів щодо відносин з Україною та РФ у сфері енергетики. Європейська Комісія зробила „відверту” презентацію проблем та можливостей України, пише видання, в якій „визнає”, що модернізація української ГТС зазнає невдачі. Також, за інформацією Комісії, Президент В.Янукович буде намагатися переглядати газові контракти з РФ. Це є свідченням закладеної в ці контракти небезпеки, продовжує видання.

Водночас Комісія припускає, що загалом відносини в сфері енергетики між РФ та Україною мають поліпшитися. „Головним викликом для нового Президента буде пошук рішення структурним та фінансовим труднощам газового сектору”, - цитує „Європолітікс” документ ЄК. Водночас саме видання не поділяє, вочевидь, оптимізму Комісії, наголошуючи, що оптимістичний тон останньої йде врозріз з невдачами минулого року за попереднього уряду в Україні, наводячи як приклад припинення співпраці з МВФ через „політичні сварки” та „наближення виборів”, невиконання липневих домовленостей тощо.

Серед кроків, які необхідно зробити новому Президентові України, - повернення до співпраці з МВФ, прийняття закону про ринок газу для вступу в Енергетичне співтовариство.

Комісія також додає, повідомляє видання, що низка промислових вирішень також не була використана через брак підтримки від основних гравців: чи то ЄС, чи газова індустрія ЄС, РФ/Газпром, Україна/Нафтогаз.

Україна-ЄС: відносини Київ-Москва-Брюссель

Незалежне електронне видання „EuReporter” публікує авторську статтю дослідника та європейського ін-сайдера Г.Картрайта щодо відносин у трикутнику Київ-Москва-Брюссель. „Протягом певного часу здавалося, що В.Путін увійде в історію як людина, яка втратила Україну. Проте російське терпіння за допомоги європейської інертності дало дивіденди, і Київ повернувся під керівництвом донецької мафії під крило Кремля”, пише автор, додаючи, що ЄС у власному „єврократичному” стилі проґавив Україну.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux